Do Rainbow Six Siege prišiel koniec sveta, ale iba dočasne

Odoberaj novinky cez  Google News
Event Apocalypse v hre Rainbow Six Siege
Zdroj: Ubisoft

Rainbow Six Siege prichádza s novým eventom, ktorý nesie názov Apocalypse. Trochu tematické na dnešnú dobu, bohužiaľ bez respirátorov alebo rúšok. Samozrejme, podobnosť so skutočnosťou je čisto náhodná. Ľudstvo je vyhladené zbytočným plytvaním energie. Po rozpade reaktora došlo ku kontaminácii vody a znečistenia poľnohospodárskych plodín. Jedinou nádejou na lepšiu budúcnosť je schránka s liečivou rastlinou.

Aj keď popis znie ako z nejakého sci-fi filmu, je to v skratke vysvetlená zápletka nového módu v hre Rainbow Six Siege. Znie to, samozrejme, trochu nadnesene, ale bok po boku sa stretnú operátori Maestro, Melusi, Rook, Smoke a Valkyrie. Proti nim budú bojovať Fuze, Gridlock, Maverick, Nomad a Twitch. Dva tímy sa stretnú na upravenej mape Outback, ktorá je ladená do apokalyptického štýlu.

Obrancovia majú za úlohu ukryť schránku, ktorá sa dá premiestňovať počas celého súboja po mape. Na druhej strane útočníci majú radar, ktorý približne určuje polohu nepriateľov. Samozrejme, event prináša kozmetické doplnky, s ktorými zmienené postavy budú disponovať. Dokopy máme 35 tematických vylepšení, ktoré sa dajú zakúpiť z balíkov, alebo samostatne za R6 kredity. Event potrvá až do 18.mája 2021. Nižšie si môžete pozrieť trailer a vidíme sa v hre.

Viac informácií o celej akcii sa tiež môžete dozvedieť na oficiálnej stránke eventu.