Do Rainbow Six Siege dorazila cenzúra

Odoberaj novinky cez  Google News
Rainbow Six: Siege cenzúra
Zdroj: Ubisoft, spawn.sk

Ubisoft sa postaral o to, že časť hráčov sa teraz cíti nahnevane. Na sociálnej sieti Reddit sa totiž objavil príspevok, ktorý upozorňuje na aktuálne zmeny niektorých máp. V súvislosti s Rainbow Six Siege sa však tentoraz skloňuje slovo cenzúra. Pripomína to napr. aj portál TheGamer.

Z máp totiž miznú predmety a prvky, ktoré pravdepodobne nevyhovujú podmienkam čínskych regulačných orgánov. Zmeny sa však nedotkli čínskych hráčov, ale všetkých, teda po celom svete. Špeciálne upravené verzie hier pre rôzne trhy pritom nie sú ničím výnimočným. Francúzsky vydavateľ sa však zjavne rozhodol inak.

Všetko pritom začalo už pred pár rokmi. Ubisoft vtedy prišiel s oznámením, že hru pozmení tak, aby sa v nej neobjavovali niektoré prvky. Zhodou okolností také, ktoré by na čínskom trhu neobstáli. Patria sem napr. vyobrazenie drog, hazardu či krvi. Spoločnosť však nikdy oficiálny dôvod neudala. Odpor hráčov ich naviac donútil od tohto rozhodnutia upustiť.

Teraz si však komunita všimla toho, že zmeny prebehli v tichosti. V poslednej aktualizácii napr. z mapy Favela zmizla väčšina postriekanej krvi, balíčky drog, laboratórium na výrobu heroínu či výherné automaty. V prípade akčnej hry, ktorá zobrazuje konflikt medzi policajnými zložkami a zločincami ide o prinajmenšom zvláštny krok.

Ubisoft zatiaľ zmeny nekomentoval. V rámci E3 2021 sa pochválili tým, že hra je stále populárna, pričom došlo aj na predstavenie nového operátora a potvrdenie očakávaného príchodu medziplatformového multiplayeru. Okrem toho sme spoznali detaily o novom dieli zo série, ktorý nakoniec dostal názov Extraction.

Čo si myslíte o tom, že do Rainbow Six Siege dorazila cenzúra? Svoj názor nám môžete napísať v komentároch.