Do Marvel’s Avengers prichádzajú zmeny, levelovanie bude ťažšie

Odoberaj novinky cez  Google News
Marvel's Avengers
Zdroj: square-enix.com

Vývojár hry Marvel’s Avengers, štúdio Crystal Dynamics oznámilo, že pripravujú niekoľko zmien. Tie všetkých hráčov čakajú už čoskoro a je otázne, či túto zmenu privítajú, alebo nie. Jednou z najväčších zmien bude levelovanie postáv. To bude po novom oveľa ťažšie, než doteraz. Okrem toho sa chcú vývojári zamerať aj na prerobenie kozmetických prvkov.

Viac času stráveného hraním

Štúdio svoje plány oznámilo na svojej oficiálnej stránke. Prvou a zásadnou zmenou bude levelovanie postáv. Momentálne je postup na nový level v hre pomerne jednoduchý. Konštantne získavate body skúsenosti a tým pádom aj level. Tento systém si môžeme predstaviť ako rovnú, stabilnú čiaru. Keď dôjdete na jej koniec, máte vyšší level. Štúdio tento spôsob “rovnej čiary” nahradí novým, krivkou. To znamená, že čím vyšší level budete, tým viac bodov skúsenosti budete potrebovať na ten ďalší. Krivka sa začne pomaly dvíhať od levelu 25 a čím bližšie levelu 50 budete, tým viac bodov skúseností musíte nazbierať.

Tento spôsob sa však nemusí všetkým pozdávať. Je bežnou praxou využívať takzvaný “ťažký grind”, aby vývojári udržali hráčov pri hre čo najdlhšie. Ide istým spôsobom o oddialenie konca hry, keď už si hráči povedia, že nie je čo ďalej robiť. Štúdio má na to iný pohľad. Berú to skôr ako opravu levelovacieho systému, ktorý bol doteraz takpovediac priamočiary a nudný.

Dočkáme sa nového hrdinu aj next-gen aktualizácie

Ak máte postavu, ktorá ešte nemá level 50 a nechcete ju levelovať po novom, mali by ste poponáhľať. Nový systém príde o hry už 18. marca. Okrem tejto zmeny sa vývojári momentálne pozerajú aj na to, ako fungujú niektoré kozmetické predmety. Niektoré z nich nebude možné naďalej získať z krabíc alebo priamo ako odmenu z hry. Namiesto toho si na ne budete musieť zarobiť herné kredity a následne si odmenu “kúpiť”.

Dňa 18. marca zavíta do Marvel’s Avengers (recenzia tu) nová aktualizácia, ktorá prinesie všetky spomínané zmeny a navyše nového hrdinu – Hawkeye. Spolu s ním príde aj očakávaná aktualizácia pre konzoly novej generácie PlayStation 5 a Xbox Series X a S.