Do Marvel’s Avengers mieri takmer 8-hodinové príbehové rozšírenie

Odoberaj novinky cez  Google News
Marvel's Avengers
Zdroj: square-enix.com

Hra od vydavateľstva Square Enix, za ktorou stoja vývojári z Crystal Dynamics nemá za sebou práve najľahšie obdobie. Od vydania sa totiž hráči sťažujú na nedostatok obsahu. To by sa teraz mohlo zmeniť. Do Marvel’s Avengers totiž mieri niekoľko hodinové príbehové rozšírenie.

Pripomeňme si, že hra vyšla v auguste minulého roka a mala pomerne dobre našliapnuté k tomu, aby sa stala hitom. Prišla totiž v období, kedy sa Marvel projekty, teda najmä filmy presúvali, a fanúšikovia značky boli nedočkaví na čokoľvek z tohto universa. Musíme uznať, že titulu sa pomerne darilo.

Stal sa jedným z najpredávanejších za rok 2020 a kritici v recenziách vyzdvihovali najmä príbehovú časť hry. Lenže tá sa od začiatku, resp. ešte pred vydaním prezentovala ako online-ovka, s tým, že do nej bude pribúdať stále nový a nový obsah. Ale nedialo sa tak.

Na budúci mesiac však do Marvel’s Avengers dorazí príbehové rozšírenie, ktoré dostalo názov War for Wakanda. Tvorcovia už teraz hovoria o tom, že nepôjde o krátke rozšírenie, ako tomu bolo v prípade Hawkeye expanzií. Práve naopak. Hráči by sa mali dočkať zážitku v trvaní medzi 7,5 až 8 hodín. Celkový príbehový obsah hry sa tak rozšíri na 25 hodín.

Vypichneme ešte dve veci. Prvou je, že toto rozšírenie bude k dispozícii zadarmo. Druhá vec je o niečo smutnejšia. Po prvýkrát od smrti Chadwicka Bosemana totiž postavu Black Panthera stvárni iný herec. Pôjde o Christophera Judhego, ktorý sa zhostil aj úlohy Kratosa v sérii God of War.

Otázkou tak už len ostáva, či sa tvorcom podarí dostať do hry väčšie množstvo hráčov. Na našom webe to budeme sledovať a samozrejme vás o tom informovať.