Do Among Us prídu nové jazyky a mapa

Odoberaj novinky cez  Google News
Among Us moment zabitia
Zdroj: gamespot.com

Vlna popularity, ktorá sa dvihla okolo hry Among Us ešte stále neutícha, skôr naopak. Hra si stále získava viac a viac fanúšikov, čo je zaujímavé najmä z hľadiska, že hra vyšla už v roku 2018. Až v posledných mesiacoch si však vďaka rôznymi streamerom a reklame získala pozornosť väčšiny hráčov. Vývojári zo štúdia InnerSloth sa o hru musia starať viac než kedykoľvek predtým a robia tak aj pridaním nových podporovaných jazykov v hre.

Nová mapa a jazyky

Keďže je hra populárna, množstvo hráčov sa zhoduje, že hra by si zaslúžila viac aktualizácií, viac obsahu a viac noviniek. Štúdio InnerSloth na tom pracuje a len pred pár dňami založili hre aj oficiálny Twitter účet, na ktorom už stihli informovať napríklad aj o novej mape. Na tú sa bližšie pozrieme počas Game Awards, kde ju pravdepodobne plánujú úplne odhaliť.

Zatiaľ sa budeme musieť uspokojiť s novými podporovanými jazykmi, ktoré do hry prídu. Ak sa pýtate, či je medzi nimi čeština alebo slovenčina, budeme vás musieť sklamať. Tá, aspoň zatiaľ, v pláne nie je. InnerSloth sa momentálne zameriava na jazyky anglicky, francúzsky, nemecky, španielsky, japonsky, euŕopsku portugalčinu alebo kórejsky. My ostatní, ktorí túžime aspoň po českom preklade si ešte chvíľu budeme musieť počkať, keďže štúdio plánuje vydať oveľa viac prekladov. Zatiaľ sú však ich prioritou jazyky uvedené vyššie.

Nahlasovanie hráčov a fanúšikovské módy

Ďalšou zmenou, ktorú vývojári chystajú sú takzvané účty. Je to hlavne z dôvodu lepšieho nahlasovania podvodníkov a cheaterov v hre, ktorí hru nepochybne trápia. Taktiež by malo byť jednoduchšie nahlásiť hráčov, ktorí sú v hernom svete nazývaní ako toxický a teda znepríjemňujú hru ostatným.

Zaujímavý je aj nedávno objavený fanúšikovský mód, ktorý do hry pridáva možnosť rozprávať sa s ostatnými hráčmi aj mimo mítingu. Podmienkou však je, že musíte byť naozaj veľmi blízko pri sebe. Ostatní hráči, ktorí nestoja pri vás, vás tak nebudú môcť počuť, respektíve čítať si čo si píšete. Ak by sa InnerSloth rozhodli túto funkciu implementovať aj oficiálne, zásadne by to zmenilo štýl, akým sa momentálne hra uberá.

Pozrite si naše špeciálne články s návodom, ako hrať Among Us tou správnou cestou: