Dnes vyšiel Rocket League Sideswipe, takto si ho zahráte

Odoberaj novinky cez  Google News
Rocket League Sideswipe
Zdroj: Psyonix

Rocket League si od svojho vydania v roku 2015 prešiel dlhou a zaujímavou cestou. No takmer okamžite sa z hry stala legenda a jedna z najhranejších hier vrámci svojej kategórie. Neskôr sa z hry stal free-to-play titul a to momentom, keď prešla pod krídla Epic Games. Teraz, po šiestich rokoch, vychádza aj jej mobilná verzia Rocket League Sideswipe . Tú si navyše môžete zahrať už v tomto momente a my vám prezradíme ako. Je to však veľmi jednoduché.

Rocket League Sideswipe je v podstate rovnaká hra, ako ju poznáte zo svojich počítačov alebo konzol. S niekoľkými malými zmenami. Zápasy trvajú dve minúty a zahrať si môžete režim 1 na 1 alebo 2 na 2. Ďalšou zmenou je pohľad. Na zápas sa pozeráte a a uto ovládate zboku, ako už napovedá aj názov. Hra bola v testovacej fáze už dlhšu dobu, no len pre vybrané regióny a hráčov. Dnešným dňom je však dostupná pre všetkých.

Ak si ju chcete zahrať, stačí mať telefón s operačným systémom Android alebo iOS, zamieriť na Google Play, respektíve AppStore, hru si stiahnuť a hrať. Ak si hru stiahnete a zahráte už teraz, môžete si všimnúť, že je v takzvanom “Pre-season” móde. Veľkým plusom je aj to, že postupom v Sideswipe zbierate postup aj do klasickej hry Rocket League. Musíte sa iba prihlásiť s rovnakým Epic účtom. Každá výhra v mobilnej verzii sa vám tiež započíta ako bonusová výhra v klasickom Rocket League.