Dnes vychádza The Legend of Zelda: Skyward Sword HD

Odoberaj novinky cez  Google News
Zelda Skyward Sword
Zdroj: nintendo.co.uk

Práve dnes je deň, keď na konzolu Nintendo Switch vychádza hra The Legends of Zelda: Skyward Sword HD. Ako čerstvý absolvent Skyloft Knight Acamedy sa Link vydáva na cestu do svetov medzi mrakmi a aj na tajuplný povrch pod nimi. Robí to preto, aby zachránil Zeldu, kamarátku z detstva. Tá sa musí postaviť svojmu vlastnému osudu a pred samozvaným pánom démonov Ghirahimom.

Pod povrchom každého regiónu sa skrývajú rozsiahle kobky plné desivých démonov. Okrem nich tu nájdete množstvo pokladov a hádaniek navrhnutých tak, aby preverili aj tých najodvážnejších hrdinov. Vďaka intuitívnemu pohybovému ovládaniu, môžu hráči švihať mečom a nastavovať uhol seknutia. Po prvý krát však hra dovoľuje využiť aj pridané ovládanie pomocou klasických tlačidiel.

Hra obsahuje rôzne vylepšenia týkajúce sa kvality herného prostredia. Či už v podobe zvýšenej snímkovej frekvencie, automatického ukladania hry, ale taktiež podrobnejšieho návodu pre hráčov.

Pokiaľ sa chcete bližšie zoznámiť s dobrodružstvom, ktoré na vás v The Legends of Zelda: Skyward Sword HD čaká, môžete si pozrieť aj trailer. Ak si však chystáte skrátiť si svoje čakanie pred príchodom Breath of the Wild 2, tak dnes vychádzajúca Zelda vám to čakanie skráti. Breath of the Wild 2 dorazí až budúci rok. Okrem toho hra dostala aj svoj nový trailer na nie tak dávno prebiehajúcej E3jke.