Discord ukončil debatu s Microsoftom, toto je jej výsledok

Odoberaj novinky cez  Google News
Discord aplikácia
Zdroj: discord.com

Pred pár týždňami sme vás na našom webe informovali o tom, že Discord komunikuje so spoločnosťou Microsoft. Malo ísť o akvizíciu tejto komunikačnej služby, jej používatelia sa začali obávať, že sa jej Microsoft zmocní. Na pravú mieru treba uviesť to, že v skutočnosti sa Discord ozval Microsoftu, nie naopak. po debatách však prišiel záver. Ako sa Discord rozhodol?

Výsledok debaty mnohých určite poteší, aj keď na mieste je možno aj do istej miery sklamanie. Discord sa rozhodol ostať nezávislý, takže v zásade sa nič meniť nebude. Podotknúť treba, že debaty sa dostali naozaj ďaleko, takmer až k podpisu zmluvy. Ako prvý o tom informoval magazín Wall Street Journal, ktorý zverejnil aj cenovú ponuku Microsoftu. Ten za komunikačnú službu ponúkal 10 miliárd dolárov.

Discord sa na teraz rozhodol ostať nezávislý, ale nedá sa povedať, že Microsoft svoju ponuku stiahol. Stiahol sa do úzadia avšak podľa posledných správ ponuka stále pretrváva, ak by sa časom rozhodli inak. Minulé správy tiež hovoria, že Microsoft nie je jediná spoločnosť, ktorá sa snažila dostať túto populárnu službu pod seba. Debaty prebiehali aj so spoločnosťami Amazon a Epic Games, no nedostali sa až tak ďaleko.

Aplikácia a softvér Discord teda naďalej ostáva bezplatný a nezávislý. Ak však chcete niečo navyše, môžete si zakúpiť bonusový balíček s názvom Nitro. Ten stojí necelých 10 dolárov mesačne a ponúka rôzne výhody na serveroch. Čoho sa však používatelia najviac obávali? Toho, že Discord dopadne podobne ako Skype, ktorý Microsoft kúpil ešte v roku 2011 za 8,5 miliárd dolárov. zatiaľ sa tak nestane.