Diablo 2 dostáva prvú veľkú aktualizáciu po 11 rokoch

Odoberaj novinky cez  Google News
Diablo 2 remake
Zdroj: polygon.com

Blizzard Entertainment na nás vyvalil novú veľkú aktualizáciu pre titul Diablo 2: Resurrected. Aktualizácia obsahuje rôzne balančné zmeny a opravu nespočetných chýb v klasickej RPG hre. Aktualizácia s označením 2.4 je prvou veľkou zmenou a úpravou po 11 rokoch a opravuje chyby, ktorým hráči čelili od vydania pôvodnej hry, ktorá vyšla v roku 2000. 

Za zmienku stoja určite dve chyby, ktoré vašej postave vysávali celú zásobu many, čo dávalo do veľkej nevýhody niektoré z možných tried za ktoré hráči hrali, alebo spôsobovali až príliš veľké poškodenie, menovite príšery, ktoré boli očarované ohňom. 

Vývojári Diabla 2: Resurrected už minulý rok povedali, že by sa práve chceli venovať opravám chýb, ako napríklad tým, ktoré sú uvedené vyššie v tomto článku. Andre Abraham, pôvodný herný dizajnér pre Blizzard Entertainment a vedúci dizajnu pre Diablo 2: Resirrected povedal počas Q&A, že tím vo vedení remasteru Diabla 2 chcel opraviť „veci, ktoré dezinformujú hráčov“, ale ponechať „nezmyselnosti“, z ktorých by mohli mať úžitok hráči, alebo ktoré sa stali súčasťou hry ako takej, informoval portál Polygon. 

V inej časti aktualizácie Blizzard urobil podstatné zmeny a vyváženia všetkých možných hrateľných siedmych tried. Zdá sa, že tím sa dotkol každého aspektu tried, od animácií útokov, cez bojové zručnosti až po popisy konkrétnych tried. Tieto vylepšenia sa testujú už od januára, keď Blizzard oznámil že aktualizácia 2.4 ide do verejne prístupnej testovacej verzie hry.