Devolver Digital už nebude až tak nezávislé

Odoberaj novinky cez  Google News
devolver-digital-titulka
Zdroj: computergid.com

Jeden z najuznávanejších a najdlhšie pôsobiacich nezávislých vydavateľov sa zjavne snaží rozšíriť. Spoločnosť Devolver Digital, nezávislý vydavateľ, ktorý stojí za mnohými významnými nezávislými hrami, ako sú Hotline Miami, Enter the Gungeon, Minit, Absolver a najnovšie aj Fall Guys, ktorého zdrojový kód sa ocitol na internete, má v úmysle ísť na verejnosť. Čo to vlastne znamená?

Vyplýva to zo správy spoločnosti The Telegraph (prostredníctvom Game World Observer), podľa ktorej sa očakáva, že spoločnosť bude na londýnskej burze zverejnená do konca tohto roka. Spoločnosť Devolver Digital údajne spolupracuje s bankármi na pokuse o dohody v hodnote 1,4 miliardy dolárov. Vydavateľ nereagoval na žiadosť The Telegraph o komentár.

V praxi to bude znamenať, že do spoločnosti zrejme vstúpi nejaký investor. Do akej miery to ovplyvní jeho nezávislosť je nateraz otázne. Všetko ukáže až najbližšie obdobie, resp. vtedy, keď bude známe meno investora.

Devolver nie je zďaleka jedinou súkromnou hernou spoločnosťou, ktorá sa vydala v posledných mesiacoch touto cestou. Zvýšený dopyt po takomto druhu zábavy v dôsledku pandémie vyvolal zvýšenú hodnotu mnohých herných spoločností.

Na burzu sa zatiaľ dostala napr. spoločnosť Roblox. Iné spoločnosti, ako napríklad PUBG Krafton, sa tam plánujú dostať tento rok. V tomto prípade ide o celkom zvláštne pretočenie situácie u vydavateľa, ktorý razí politiku akého si protikorporátneho imidžu.