Denuvo zasa „hviezdi“ v hre Deathloop

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra Deathloop od Arkane Studios
Zdroj: YouTube (Bethesda)

Deathloop je oficiálne vonku. Stalo sa tak 14. septembra. Titul zbiera pomerne veľa nadšených recenzii najmä vďaka svojej jedinečnej mechaniky slučky. Tá poskytuje hráčom pocit slobody a kreativity. Bohužiaľ sa hra nezaobišla bez popôrodných komplikácii. Hra na PC je v súčasnej dobre pod paľbou kritiky hráčov, kvôli problémom, s ktorými sa Deathloop na na tejto platforme potýka, pričom za nich môže aj Denuvo.

Momentálne v službe Steam Deathloop zbiera zmiešané hodnotenia v rámci recenzií hráčov. Tých je už vyše 3 000 a hodnotenie sa pohybuje okolo 60%, čo vôbec neodzrkadľuje reálnu zábavnosť a kvalitu hry. Sťažnosti sa týkajú najmä padania snímkov za sekundu, zlej optimalizácii a mnohých iných problémov. Za väčšinu z nich však môže softvér Denuvo, ktorý Deathloop obsahuje, aby zabránila pirátstvu.

Softvér Denuvo je už pomerne dosť známy tým, že spôsobuje technické problémy s počítačovými hrami. Dishonored 2 trpel podobnými problémami, kým Bethesda neodstránila softvér. Teraz je Denuvo späť v plnej sile v hre Deathloop. IGN kontaktovala Bethesdu ohľadom plánov na vyriešenie problému, ale nedostala žiadnu odpoveď.

Na diskusnom fóre Reddit sa objavilo aj humorné vlákno, kde sa jeden z užívateľov snažil ubezpečiť, že oprava tohto problému je ich hlavnou prioritou. „Ahoj, som jedným z manažérov komunity DEATHLOOP a aj keď tieto hamburgery vyzerajú skvele, sme si vedomí správ, že niektorí používatelia počítačov majú v systéme DEATHLOOP problémy s výkonom a sekaním,“ napísal používateľ MortalEmperor. „Problém momentálne prioritne vyšetrujeme a čo najskôr vám poskytneme konkrétnejšie informácie.“