Demon’s Souls ponúklo nový gamplay s komentárom režiséra

Odoberaj novinky cez  Google News
Demon's Souls
Zdroj: playstation.com

Demon’s Souls je jednou z najznámejších exkluzivít pre PlayStation 5, ktorá bude tohto roku vydaná a štúdio Bluepoint Games ju plne prerobilo. Titul z roku 2009 od štúdia From Software tak využije plný potenciál nového hardvéru. V novom gameplay videu nás prevedie kreatívny riaditeľ Gavin Moore a ukáže nám aj HUD, ktorý bol zatiaľ pri každej ukážke deaktivovaný.

Vo videu uvidíme aj zmieňovanú novú a vylepšenú tvorbu postavy, o ktorej sme vás informovali v tomto článku. Následne je predstavená oblasť Nexus. Je to akási oblasť, kde sa nachádzajú Archstones, z ktorých sa dostávate do regiónov. V hre sa bude nachádzať päť funkčných Archstones. Ostal tam aj šiesty, ktorý je však stále nedokončený už od pôvodnej hry.

Loadingy v Demon’s Souls takmer neexistujú. Uhýbanie a útočenie sú neskutočne plynulé, vďaka čomu sa hra bude hrať aspoň o čosi jednoduchšie. Hra používa starý zdrojový kód z PS3, vďaka čomu sa budú v hre skvelo cítiť najmä veteráni.

Pre vyššiu snímkovú frekvenciu, môžete hrať v režime performance, kde hra beží v 60 snímkoch za sekundu v dynamickom rozlíšení. Hra poskytne aj 4K v 30 snímkoch za sekundu, ale beží len v natívnom 4K. Informácie priniesol portál GameSpot.