Deep Silver obnovuje štúdio Free Radical Design a chystá vydanie TimeSplitters

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra TimeSplitters
Zdroj: Deep Silver

Deep Silver oznámilo správu, ktorá poteší nejedného fanúšika. Potvrdili otvorenie niekdajšieho zrušeného štúdia, ktoré bude mať na starosti vytvorenie úplne novej hry TImeSplitters. Čo je ešte lepšia správa, na starosti ju budú mať ešte aj pôvodní tvorcovia – Steve Ellis a David Doak.

Koch Media dokonca zakúpila práva na túto legendárnu pecku ešte v roku 2018. Pôvodné štúdio Free Radical Design vzniklo ešte v roku 1999 a prvú TimeSplitters hru vydalo o rok neskôr na platformu PlayStation. Neskôr v roku 2009 štúdio zakúpil Crytek a premenoval ho na Crytek UK. V roku 2014 bolo ale oficiálne zrušené a veľká časť jeho zamestnancov prešla práve pod Deep Silver, ktorý patrí pod materskú spoločnosť Koch Media. Z týchto dôvodov všetci fanúšikovia série TimeSplitters čakajú, čo toto obnovenie prinesie.

Bohužiaľ, na novinku si ešte nejaký ten čas počkáme. Začiatok vývoja sa očakáva až za pár mesiacov. To znamená, že hra ako taká vo vývoji ešte ani nie je. Deep Silver nám len oznámilo, že sa tak chystá urobiť. V prvom rade sa chcú sústrediť na vybudovanie tohto štúdia, až potom začať s vývojom hry. Čo je, samozrejme, logické.