Death Stranding vyjde v rozšírenej verzii aj na PlayStation 5

Odoberaj novinky cez  Google News
E3 2021: Death Stranding vyjde na PlayStation 5
Zdroj: PlayStation, spawn.sk

Tvorca hry, Hideo Kojima, oznámil túto skvelú novinku počas prezentácie Summer Game Fest. Nie len že Death Stranding vyjde na konzolu PlayStation 5, dostane aj špeciálnu rozšírenú a vylepšenú verziu. Inak známu tiež ako takzvaný director’s cut. Teda niečo ako režisérsky zostrih. Tieto verzie sú častejšie skôr pri filmoch, no v podstate ide o to isté. Režisér filmu (v tomto prípade hry) urobí vlastný zostrih podľa predstáv.

Dielo tak môže obsahovať aj scény, ktoré sme pri pôvodnom vydaní nemali možnosť vidieť. Bude to tak aj v prípade hry Death Stranding. Bohužiaľ, zatiaľ nevieme čo presne, respektíve čo navyše bude táto verzia hry obsahovať. Nejaké náznaky tu však sú. Hovorí sa napríklad o rozšírenej stealth mechanike známej z hier Metal Gear Solid. Tie sú tiež výtvorom Kojimu.

Hráči by taktiež mali očakávať rôzne vylepšenia v hre, hlavne vizuálne. Umožní to nový hardvér, ktorý má výkonu na rozdávanie. Niektoré správy hovoria aj o tom, že Death Stranding na PlayStation 5 bude využívať aj haptickú odozvu ovládaču DualSense. Na konkrétne zmeny si ešte musíme počkať. Nepotešíme ani fanúšikov, ktorí čakajú na dátum vydania tejto verzie. Hra je zatiaľ v kategórii “čoskoro”, čo môže znamenať naozaj čokoľvek. Týždeň, mesiac, alebo aj viac.

Momentálne sa rozbieha najväčší herný sviatok – podujatie E3, ktoré už pravidelne (s výnimkou minulého roku) prináša množstvo informácií z herného sveta. Ak si chcete zhrnúť včerajšiu prezentáciu Summer Game Fest, máme pre vás pripravený tento článok. Dozviete sa napríklad viac aj o hre Elden Ring, z ktorej nám predstavili nové gameplay zábery. Taktiež sa dozviete aj to, že vo vývoji je nová hra Painkiller.