Death Stranding PC verzii sa mimoriadne darilo

Odoberaj novinky cez  Google News
Death Stranding na PlayStation
Zdroj: playstation.com

Pôvodne exkluzivita pre PlayStation 4 – Death Stranding, sa po čase dočkala vydania aj na PC. Tento krok vývojárov sa nakoniec ukázal ako správny, čo dokazujú aj čísla predajnosti, na ktoré poukázal portál Gamespot.

Od vydania Death Stranding PC verzie v júli, až do konca minulého roka priniesla do pokladničky vývojárov z Kojima Productions slušných viac ako 27 miliónov dolárov. Death Stranding sa tak stal najúspešnejšou počítačovou hrou spoločnosti.

Konzoly vs počítače

S dátami prišla spoločnosť Digital Bros, vlastník 505 Games. Podľa nej v roku 2020 tvorili predaje na počítačoch celých 66 % ich celkových príjmov, konzoly sú teda skôr v menšine. Možno aj na základe týchto dát sa Sony rozhodla zmeniť svoju stratégiu ohľadom vydávania svojich hier na iné platformy. Spomeňme napr. Days Gone, Eva, či ďalšie hry, ktoré sa dočkajú, alebo už dočkali vydania aj na PC, pričom pôvodne malo ísť o exkluzivity pre konzoly.

Death Stranding je akčná hra, kde je vaším cieľom prepojiť izolované mestá a spoločnosť. Sam Porter Bridges sa pokúsi spojiť rozdiely v spoločnosti tak, že vytvorí tieto nové väzby.