Dead Space Remake sa dočkal oznámenia, ale nie dátumu vydania. Čo hra prinesie?

Odoberaj novinky cez  Google News
Dead Space Remake sa dočkal oznámenia
Zdroj: youtube.com

Počas EA Play Live 2021 oznámili spoločnosti EA a Motive návrat sci-fi klasickej survival hororovej hry. Dead Space sa vráti ako remake úplne prestavaný od základov. Vyvíjaný je výhradne pre konzoly novej generácie a PC s aktualizovanými vizuálnymi, zvukovými a ovládacími prvkami. Poháňaný bude pomocou enginu Frostbite.

Zákulisné špekulácie sa tak potvrdili. Dlhodobo sa šuškalo o remake-u tejto slávnej hororovej značky. V tomto prípade môžete očakávať vylepšený príbeh, postavy, herné mechanizmy a ďalšie novinky, zatiaľ čo budete bojovať o prežitie na palube ťažobnej hviezdnej lode USG Ishimura.

V hre hráte za Isaaca, inžiniera na misii zameranej na opravu lode zvanej USG Ishimura. Po príchode na palubu zistíte, že posádka lode bola zabitá a infikovaná nejakou pohromou. Navyše sa jeho partnerka Nicole stratila niekde na palube. Takto v krátkosti by sa dala zhrnúť premisa hry. Avšak také jednoduché to nie je.

Dead Space Remake však zatiaľ nedostal dátum vydania

Iba s využitím svojich nástrojov a inžinierskych schopností budete musieť po celý čas odhaľovať záhadu toho, čo sa stalo na Ishimure, zatiaľ čo budete mať čo do činenia s príšernými stvoreniami a so svojím ubudajucím zdravým rozumom.

„Séria Dead Space mala obrovský vplyv na žáner survival hororu. Keď vyšla pred 12 rokmi a prišiel som do Motive ako fanúšik, bola to moja prvá hra na ktorej som pracoval,“ uviedol hlavný producent Phillippe Ducharme.

„V spoločnosti Motive máme vášnivý tím, ktorý k tomuto remake-u pristupuje ako k ľúbostnému listu. Vrátiť sa k originálu a mať príležitosť urobiť to na konzolách novej generácie nadchlo všetkých v tíme. Keď sa snažíme hru modernizovať, oslovili sme oddaných fanúšikov a vyzvali sme ich, aby nám poskytli spätnú väzbu od raných fáz výroby, aby sme priniesli Dead Space Remake, ktorý chcú, a aby si ho užili aj noví hráči“.

Škoda, že sme sa nedočkali aj dátumu vydania. Ak ho však oznámia, na našom webe ho s určitosťou nájdete.