fbpx

Dead by Daylight sa rozrastie o známu hororovú značku

Odoberaj novinky cez  Google News
Dead by daylight
Zdroj: igdb.com

Jedno z mnohých veľkých oznámení, ktoré sme sa dnes dozvedeli na prezentácii Resident Evil Showcase, je spolupráca spoločností Capcom a Behavior Interactive. Do hry teda po známej hororovej značke Sillent Hill pribudne aj Resident Evil.

Jednou z mála informácii, ktoré sme sa dozvedeli o rozšírení Resident Evil do hry Dead by Daylight (DbD), je dátum, kedy by k nemu malo dôjsť. Stať by sa tak malo niekedy v priebehu júna. Viac podrobností by sme sa tedy mali dozvedieť relatívne čoskoro.

„Sme nadšení, že môžeme spolupracovať s tak legendárnym štúdiom Capcom na vytvorení ďalšej kapitoly Dead by Daylight. Je mi cťou a absolútnou radosťou privítať vo vesmíre entít pôvodnú survival hororovú značku Resident Evil. Výsledok je fantastický. Prekvapí nových hráčov, ale aj veteránov hry. Hráči môžu očakávať kapitolu nabitú ikonickým obsahom, ale tiež nové spôsoby obetovania či prežitia inšpirované renomovanou franšízou.“

uviedol Dave Richard, kreatívny riaditeľ DbD.

O čom je Dead by Daylight?

Dead by Daylight je hra pre viacerých hráčov. V nej sa 4 hráči snažia utiecť z mapy pred vrahom. V hre sa samozrejme môžete zhostiť vraha ako aj utekajúceho. Titul sa môže pochváliť nádhernými číslami v podobe viac ako 30 miliónov hráčov. Z toho denne ho hrá viac ako jeden milión hráčov či už na PC, konzolách alebo mobiloch.

Od svojho vydania v roku 2016 im pravidelne vydáva nový obsah vo forme rozšírení. Nejde len o vymyslené postavy. V hre totižto nájdete postavy zo známeho hororu Vreskot (Scream), Stranger Things, Sillent Hill, alebo aj Freddy-ho Krueger-a.

Počas prezentácie boli odhalené aj ďalšie zaujímavosti. Novinky o Resident Evil Village a jeho demo ukážke, o „stratenom“ režime The Mercenaries, ktorý v hre pribudne ale aj o Resident Evil 4 VR.