Days Gone dostalo dátum vydania na PC i gameplay zábery

Odoberaj novinky cez  Google News
Days Gone mieri na PC
Zdroj: blog.playstation.com

Niekdajšia exkluzivita PlayStation 4 sa už čoskoro dočká vydania na PC. Vyplýva to z príspevku na oficiálnom PlayStation blogu. Okrem toho sme sa dočkali aj prvých gameplay záberov, ale nechýbajú aj ďalšie dielce do skladačky.

Sony ešte minulý rok pri vydaní Horizon Zero Dawn na PC informovala, že nepôjde o bežnú vec. Vydaním svojej exkluzivity na PC chcela osloviť aj ďalších hráčov, ktorí by prípadne mohli presedlať na jej next-gen konzolu, PlayStation 5. Vyzerá to však tak, že sa politika japonskej spoločnosti zmenila. Okrem Days Gone sa na PC dostanú aj ďalšie hry, spomeňme napr. Erica, o ktorej sme vám pred pár dňami priniesli samostatný článok.

Vráťme sa však späť k akčnej, survival-hororovej hre, ktorej vydanie je naplánované na 18. mája. PlayStation spolu s touto informáciou vypustilo do sveta aj gameplay trailer, ktorý dokazuje, že si tvorcovia dali na porte pre PC skutočne záležať.

Práve trailer na PC verziu Days Gone slúži ako demonštrácia pokroku a vylepšenia, najmä čo sa grafickej prezentácie týka. V traileri sa okrem iného spomína podpora širokouhlých monitorov, odomknutie frekvencie snímok za sekundu či zlepšenie úrovne detailov.

Úsmevná časť poukazuje na to, že si hru okrem PC štandardu – teda klávesnice a myši, zahráte aj na gamepadoch. A to tak na DualShocku či DualSense, ale aj na tých pre Xbox, ako znázorňuje silueta. Poslednou zaujímavosťou je potom aj rozšírenie možností fotomódu.

Tieto informácie trošku zatienili nedávne správy o tom, že Bend Studio chcelo pripraviť pre hráčov aj pokračovanie. Sony však projektu dalo stopku, nakoľko nechcelo so značkou riskovať.