Dap – nezvyčajná hororová hra sa nám ukazuje v traileri

Odoberaj novinky cez  Google News
Dap hororová hra vyjde ešte tento rok
Zdroj: youtube.com

Austrálske indie štúdio Melting Parrot zverejnilo pozoruhodnú novú upútavku na Dap, čo je vlastne nezvyčajná hororová hra. V nej vás budú sprevádzať zvláštne tvory prebúdzajúcou sa nočnou morou. Informácie priniesol portál VG247.

Daps sú zraniteľné malé bytosti, ktoré obývajú nepriateľský svet, v ktorom sa ich takmer všetko snaží zabiť. V Dap začínate ako jeden rovnomenný dap, rýchlo sa dozviete, že musíte prechádzať strašidelným, impozantným porastom, aby ste našli ďalšie „príšerky“. Napokon, v kvantite je sila.

Podobne ako v Mudokons Oddworld môžete aj vy inštruovať ďalšie vaše príšerky, ktoré sa pridajú k vášmu roju, aby počkali a nasledovali vás. Ak sa chcete dostať cez sadistický a hrôzostrašný svet hry, musíte si dobre premyslieť, ako im budete veliť.

„Bojujete so zvrátenými príšerami, starodávnymi tajomstvami, ktoré sa majú odhaliť. Zložité hádanky, ktoré treba vyriešiť – a zlovestná infekcia, ktorá môže z milých Dapsov urobiť niečo mimozemské a desivé,“ uvádza sa v tlačovej správe k hre.

Trailer predvádza niektoré z pohotovo reagujúcich a rýchlych súbojov dvojpáskových hier so zaujímavým titulom. Tiež osvetľuje mechaniku prežitia a remeselnej tvorby. Vývojári sa snažia rovnakou mierou inšpirovať zázrakom a hrôzou – ako to ukazuje trailer.

Melting Parrot tvoria Iris a Paul Anstey, manželia z Melbourne s láskou pre čudnosť a senzačnosť, Hororová hra Dap je ich debutom, ktorého dátum vydania je naplánovaný v treťom kvartáli tohto roka. Na záver už len dodáme, že vyjde na PC. Dovtedy si môžete zahrať napr. slovenskú indie hru YesterMorrow.