Cyberpunk dostal oficiálny nástroj na tvorbu modov

Odoberaj novinky cez  Google News
Cyberpunk 2077 mody
Zdroj: PlayStation, spawn.sk

Ak sa v rýchlosti pozriete na známu moderskú stránku NexusMods zistíte, že komunita sa už činila a pre hru Cyberpunk 2077 vytvorila niekoľko zaujímavých kúskov. Modov je množstvo, no nie všetky stoja za to. Tie kvalitné by sa však po novom mohli stať ešte kvalitnejšími. Vývojári z CD Projekt Red vydali oficiálny nástroj, vďaka ktorému sa moderi môžu pustiť do práce naplno a dokonca oficiálnou cestou.

CD Projekt Red túto informáciu zverejnilo na svojej oficiálnej stránke. Z popisu tohto nástroja sa dozvieme, že podporuje všetky základné veci, ktoré taký moder potrebuje. TweakDB ID, ArchiveDump aj TweakDump. Možno vám tieto názvy nič nehovoria, no v podstate a v jednoduchosti povedané ide o možnosť zobrazenia súborov hry, ktoré by ste inak nevideli. Správa tiež naznačuje, že tento nástroj už niekoľko väčších moderov malo k dispozícii skôr, no až teraz na CDPR rozhodlo ponúknuť ho aj širokej verejnosti.

Nový nástroj je však bez akéhokoľvek návodu alebo popisu a CDPR nevydalo žiadny oficiálny tutoriál, ako s týmto nástrojom zaobchádzať. Moderi si teda budú musieť vyskúšať sami, čo tento nástroj ponúka a rozhodnúť sa, ktorý budú používať. Nejaké nástroje na modovanie hry už dostupné totiž sú a z ich recenzií môžeme vyčítať, že sú vskutku kvalitne spracované.

Ďalšia otázka je, prečo sa CDPR rozhodlo vydať tento nástroj ešte predtým, než vôbec opravia hru. Jedným z populárnych názorov je ten, že v kútiku duše čakajú, aby im moderi hru pomohli opraviť. Na tom ale nie je nič zlé a niet sa čomu čudovať. Hráči dokážu s hrami niekedy robiť divy. Príkladom môže byť aj Skyrim, alebo Fallout New Vegas, ktorý nedávno dostal veľký mod, ktorý by sa dal prirovnať k úplne novej hre. Všetko vytvorené hráčmi pre hráčov.