Cyberpunk by podľa vývojára CDPR potreboval ešte niekoľko mesiacov vývoja

Odoberaj novinky cez  Google News
Cyberpunk 2077 - ilustračná foto
Zdroj: attackofthefanboy.com

Cyberpunk 2077 je bezpochyby hra, na ktorú sa veľké herné publikum nesmierne teší. Už od prvého ohlásenia, cez prvý ohlásený dátum vydania, až do dnes. V posledných mesiacoch to však s hrou vyzerá všelijako. Teraz sa na sociálnej sieti Reddit vyjadril užívateľ, ktorý o sebe tvrdí, že je vývojárom v štúdiu CD Projekt Red. Upozornil na to užívateľ fóra NeoGAF.

Hra bola odložená 3 krát

Samozrejme, to, že je vývojár, o sebe môže tvrdiť každý, kto sa zaregistruje anonymne na akúkoľvek sociálnu sieť. Avšak k reálnosti tohto anonyma nahráva aj fakt, že známy herný novinár Jason Schreier z magazínu Bloomberg potvrdil tieto informácie. Hovorí, že tento anonym je naozaj vývojár zo štúdia CDPR a rovnaké informácie sa dostali aj k nemu.

Cyberpunk 2077 mal pôvodne vyjsť v apríli tohto roku, následne z toho bol september 2020, potom november a teraz je z toho december. Naozaj môžeme len dúfať, že ide o posledný odklad. Ak však hra naozaj vyjde 10. decembra, ako hovoria vývojári, nemusíme sa nutne dočkať úplne dokončenej hry. Podľa vývojára-anonyma môžeme očakávať masívny Day 1 patch, ktorý by mal dostať hru do hrateľnej miery a opraviť množstvo nedostatkov. Podľa neho je v hra v takom štádiu, že si pokojne vie predstaviť ešte 4 až 5 mesiacov ďalšieho vývoja, aby sa dostala do ideálnej fázy na vydanie.

Cyberpunk vraj bude napriek tomu skvelá hra

Na otázku, či si je štúdio isté dobrými recenziami a názormi hráčov odpovedá vývojár slovami, že CDPR si je isté tým, že hra bude prijatá a recenzie budú taktiež dobré. “Cyberpunk bude vo všeobecnosti skvelá hra. Čo je však frustrujúce je to, že by stačilo len o niečo viac času a lepšie plánovanie a bolo by to majstrovské dielo,” píše vo svojom príspevku.

Vývojár taktiež hovorí, že ohlásenie takzvaného “GOLD” štádia hry (teda fáza vývoja, keď je hra dokončená a teoreticky pripravená na vydanie) bolo pre mnohých v štúdiu prekvapením. Sami to nečakali. Z týchto informácií môžeme súdiť, že poľské štúdio malo asi naozaj problém s plánovaním hry. No už nechcú hru ďalej odkladať o ďalších niekoľko mesiacov. V hre aj dôvera hráčov a preto sa možno rozhodli vydať nie až tak dokončenú, no nádejnú hru, ktorú časom privedú tam, kde ju chceli mať. Už teraz sa vývojárom zo štúdia vyhrážajú niektorí hráči smrťou, za posledný odklad.

Každopádne sa o tom presvedčíme už 10. decembra, samozrejme za predpokladu, že hra už nebude odložená.