Cyberpunk a tretí Witcher by na next-gen konzoly mali doraziť tento rok

Odoberaj novinky cez  Google News
Cyberpunk 2077
Zdroj: wallpaperaccess.com

Veľa veľkých hier z tohto roku bolo odložených na rok 2022, prípadne na neurčito. Vo väčšine prípadov to bolo, resp. je, kvôli pandémii koronavírusu. CD Projekt Red však aj napriek tomu uviedol, že verzie Cyberpunk 2077 a The Witcher 3: Wild Hunt na mieru určené pre PlayStation 5 a Xbox Series X | S,a teda pre next-gen konzoly, zostávajú v pláne pre tento rok.

Spôsobom akým to bolo povedané, si však štúdio nechalo pootvorené zadné vrátka. Hoci je v pláne vydať hry tento rok, vývojár to nemôže zaručiť.

V najnovšej správe o zisku spoločnosť CD Projekt Red uviedla, že „cieľový dátum“ Cyberpunku 2077 pre budúcu generáciu konzol je „koniec roka 2021“. Pokiaľ ide o The Witcher, poľské štúdio uviedlo rovnaký dátum a rovnaký popis.

Obchodný šéf CD Projektu, Michal Nowakowski, vo výpise zverejnených zárobkov uviedol, že verzia novej generácie konzol Cyberpunku 2077 by mohla skĺznuť do roka 2022. „Cieľom je vydať hru na novú generáciu koncom tohto roka,“ povedal Nowakovski. „Zároveň, keď vezmeme do úvahy ponaučenia, ktoré sme si zobrali za posledný rok, a vezmeme do úvahy, že tento projekt je stále vo vývoji, nemôžeme s úplnou istotou povedať, že sa plán výroby nezmení,“ dodal.

Ďalšiu generáciu edície Witcher 3 vyvíja spoločnosť Sabre Interactive. Uvedenie hry na trh plánuje rovnako v roku 2021. Môže sa však aj oddialiť. „Rovnako ako v prípade Cyberpunk 2077 je naším cieľom vydať túto hru ešte koncom roka 2021. Podobne je však vývojový proces stále aktívny. Nemôžeme si byť úplne istí, že sa plán vydania nezmení,“ dodal Nowakowski. „V súčasnej dobe však určite mierime s oboma titulmi na koniec roku 2021, ale nechcem byť v tejto chvíli konkrétnejší.”

Next-gen verzie v plnej kráse

Edícia PS5 a Xbox Series X | S na mieru pre Cyberpunk 2077 využije dodatočnú silu týchto systémov, aby hra vyzerala a bežala lepšie. To isté platí pre The Witcher 3, ktorý tiež príde so všetkými predtým vydanými rozšíreniami. Nemalo by však ostať len pri nom. Do hry by mohol pribudnúť nový obsah, a to buď od moderov hry alebo inšpirovaním sa seriálom z dielne spoločnosti Netflix. Obe next-gen verzie hier budú zadarmo pre ľudí, ktorí si už kúpili Cyberpunk 2077 alebo The Witcher 3: Wild Hunt.

V rámci finančného brífingu CD Projekt Red spoločnosť tiež oznámila, že teraz vývojárov Cyberpunku 2077 postupne presúva na ďalšie projekty. Ako vidíte na obrázku nižšie, podiel vývojárov pracujúcich na najnovšom titule spoločnosti a jeho next-gen edícii sa oproti šiestim mesiacom znížil. Zdá sa, že najväčšie presmerovanie zamestnancov prešlo do prvej expanzie Cyberpunku 2077 a „ďalších projektov“.

Čo sa týka tvrdých čísel, skupina CD Projekt Group dosiahla v prvom polroku finančného roka tržby 104 222 840 €, čo je v porovnaní s 80 612 887 € v rovnakom období minulého roka o čosi väčšia suma. Tržby však nie sú zisky, ktoré spoločnosti mierne klesli.