Cyberpunk 2077 stratil veľkú časť hráčskej základne

Odoberaj novinky cez  Google News
Cyberpunk 2077
Zdroj: wallpapersden.com

Prekonal tým ďalší pomyselný rekord. Hráčsku základňu totiž stratil trikrát rýchlejšie ako Zaklínač 3 – taktiež hra od štúdia CD Projekt Red. Informácia pochádza zo Steamu, kde sa dá sledovať počet hráčov v jednotlivých dňoch. Tak či onak sú to nepriaznivé správy pre poľské štúdio. Dôvod je viac-menej jasný.

Na túto skutočnosť pôvodne upozornil zahraničný magazín Githyp. Cyberpunk 2077 mal skvelý štart, o tom niet žiadnych pochýb. Na Steame hru hralo v jeden moment vyše milión hráčov. Toto číslo si s malými odchýlkami držala hra ešte niekoľko týždňov. Momentálne však rapídne pokleslo. Terajší priemer je 225 tisíc hráčov denne. To je pokles o 79%, Cyberpunk 2077 teda stratil viac než polovicu svojej hráčskej základne.

Je však fér poznamenať, že single-player hry majú tendenciu po určitom čase klesať. Hráči jednoducho prejdú príbeh a k hre sa už nevrátia. To je pravdepodobne aj prípad Cyberpunku. Určite si hráčov udržia kratšie, než napríklad multiplayerové hry. Hlavne také, v ktorých stále pribúda nový obsah. Hráči sa nemusia obávať, aj do Cyberpunku pribudne dodatočný obsah, časom dokonca aj multiplayer. Teraz sa však poľské štúdio CD Projekt Red chce sústrediť hlavne na opravu celej hry.

Od vydania hry už vyšlo niekoľko menších opravných aktualizácií, tie opravili niektoré závažné chyby. Štúdio však sľubuje, že sa dočkáme aj poriadnych opravných aktualizácií, ktoré by hru mali dostať tam, kde mala byť pri vydaní. Prvého by sme sa mali dočkať už tento mesiac, druhý je naplánovaný na február tohto roku.