Cyberpunk 2077 sa v jednej veci inšpiroval Mafiou

Odoberaj novinky cez  Google News
Cyberpunk 2077 - Keanu Reeves trailer
Zdroj: Youtube.com (Cyberpunk 2077) a Spawn.sk

Už o necelý mesiac uzrie svetlo sveta dlho očakávaný titul od vývojárov z CD Project Red – Cyberpunk 2077. V podstate každým dňom sa dozvedáme stále nové a nové informácie. S tou najnovšou prišiel portál Micky.

Už dlhšie vieme, že hra ponúkne otvorený svet a v ňom množstvo vozidiel – či už tých štvorkolesových, alebo dvojkolesových (motorky). Ak ste si však mysleli, že hneď v úvode budete môcť nasadnúť do hociktorého z nich, ste na omyle.

V tejto veci sa Cyberpunk 2077, dalo by sa povedať, inšpiroval českou hernou klasikou – Mafiou. Rovnako ako v nej, aj v tomto prípade sa budete počas priebehu hry učiť, ako ktoré auto ukradnúť. Presnejšie to vysvetlil senior level dizajnér Miles Tost.

Podľa neho, bude hra po hráčoch vyžadovať príslušné štatistiky pre kradnutie áut. Počas hrania tak narazíte napr. na štatistiky týkajúce sa možnosti vyhadzovať ľudí z ich vozu, či technické štatistiky, ktoré vám umožnia vlámať sa do zaparkovaného auta.

Na záver len dodáme, že Cyberpunk 2077 vychádza 19. novembra na PC, PlayStation 4 a 5, a Xbox One a X/S. Hra bude obsahovať české titulky, čiže si ju užijeme aj v našich končinách.