Cyberpunk 2077 sa po pol roku vracia do PS Store

Odoberaj novinky cez  Google News
Cyberpunk 2077 mody
Zdroj: playstation.com, spawn.sk

Spomínate si ešte na Cyberpunk 2077? Okolo tejto hry od poľského štúdia CD Projekt Red bolo dlho pred vydaním počuť na každom kroku. Asi každý výrobca hier sa snaží, aby sa o jeho hre hovorilo aj dlho po vydaní. Cyberpunk si tým môže byť istý, no bohužiaľ, nie v tom dobrom slova zmysle. Hra fanúšikov vo veľkej miere sklamala, aj keď nemôžeme jej odoprieť, že ide o veľkú, ambicióznu hru s kvalitným príbehom. Problémom je technická stránka, kvôli ktorej bol Cyberpunk 2077 stiahnutý z obchodu PS Store. Teraz sa vracia naspäť.

Presnejším dôvodom stiahnutia Cyberpunku z PS Store bol katastrofálny stav hry na konzole PlayStation 4. Spoločnosť Sony reagovala rýchlo a hru stiahla zo svojho obchodu. Vyjadrenie znelo, že CD Projekt Red bude svoju hru môcť vrátiť naspäť hneď, ako sa dostane do takého stavu, aký mala mať pri vydaní. Keďže Cyberpunk 2077 je v PS Store opäť uvedený, ponúka sa otázka, či je hra už opravená.

Keď si dáte vyhľadávať Cyberpunk v PS Store, nájdete ho s dodatkom “Práve oznámené”. Ako prvý si to všimol zahraničný IGN. Titul sa teda v obchode zatiaľ správa tak, ako by ho len teraz oznámili bez bližších špecifikácií ako je cena, alebo dátum vydania. Ak už hru vlastníte, môžete si ju jednoducho stiahnuť znova. Ak chcete radšej počkať na ďalšie aktualizácie, môžete si hru pridať do zoznamu prianí.

Teraz je na rade štúdio CD Projekt Red, ktoré má za sebou niekoľko horúcich mesiacov a nehovoríme o teplote vzduchu. Z každej strany sa na nich valí kritika za hru Cyberpunk, čelí dokonca aj niekoľkým žalobám. Zaviazali sa však, že hru opravia a neopustia jej vývoj. Čo sa týka bezplatných DLC a multiplayeru, ten bol odsunutý na vedľajšiu koľaj. Momentálne je priorita opraviť hru.