Cyberpunk 2077 dostáva nového režiséra

Odoberaj novinky cez  Google News
Recenzia na hru Cyberpunk 2077
Zdroj: cyberpunk.net

Neslávne známa, no napriek tomu veľmi populárna hra Cyberpunk 2077 sa dočkala výmeny na tom pravdepodobne najvyššom poste vo vývoji hry. Má nového herného režiséra. Je ním Gabriel Amatangelo, ktorý doteraz pôsobil ako kreatívny režisér hry. Tento skok o jednu priečku nahor ho však usádza do ťažkej pozície. Hra ani zďaleka nie je z najhoršieho von.

Amatangelo sa pridal do rodiny štúdia CD Projekt Red v januári minulého roku. Na pozícii herného režiséra nahrádza doterajšieho Adama Badowského. Podľa portálu GameIndustry však Badowski neodchádza zo štúdia. Má len iné povinnosti, ktorým sa bude vrámci CD Projekt Red venovať. Napríklad vývoju nových firemných stratégií. Tie by mali okrem iného zabezpečiť súčasný vývoj značiek Witcher a Cyberpunk.

Je na mieste v krátkosti sa pozrieť aj na históriu nového herného režiséra hry. Amatangelo pracoval aj ako dizajnový režisér na DLC do hry Dragon Age: Inquisition. Do svojho životopisu si môže zapísať aj pozíciu vedúceho dizajnéra napríklad pri dodatkoch do hry Star Wars: The Old Republic. Vývojári chcú do hry Cyberpunk 2077 pridať hneď niekoľko DLC, ktoré by mimochodom mali byť zadarmo. Zdá sa, že Amatangelo je na túto pozíciu v súčasnej dobe ako stvorený, keďže s dodatočným obsahom má bohaté skúsenosti.

Bohužiaľ, štúdio sa nevyhlo ani strate jedného člena. Mateusz Tomaszkiewicz, teraz už bývalý režisér misií ohlásil svoj odchod od hry Cyberpunk, ale aj zo štúdia CD Projekt Red. Ako napísal na Twitteri, po 12 rokoch je podľa neho čas na niečo nové. My budeme so záujmom sledovať, ako sa situácia okolo hry Cyberpunk 2077 bude vyvíjať ďalej. Nepochybne aj po mesiacoch od vydania je na nej stále čo opravovať. Medzitým si môžete prečítať aj našu recenziu, v ktorej sme hre udelili 70%.