Cyberpunk 2077 dostane next-gen verziu až o pár mesiacov

Odoberaj novinky cez  Google News
Marcin Iwiński z CDPR
Zdroj: YouTube (Cyberpunk2077)

Spoluzakladateľ štúdia CD Projekt Red, Marcin Iwinski sa vo videu vyjadril nie len k stavu hry, ale prezradil aj niekoľko iných informácií z času, keď sa hra vyvíjala. Okrem iného spomenul aj vydanie next-gen verzie hry Cyberpunk 2077. Tá by mala priniesť lepší zážitok z hrania vlastníkom konzol Xbox Series X/S a PlayStation 5.

Next-gen verzia hry nebude len port

Táto next-gen verzia vyjde podľa slov Iwinského až v druhej polovici roka 2021. Dôvod je jednoduchý, nepôjde iba jednoduchý port na nové konzoly. Štúdio CD Projekt Red plánuje next-gen verziu pripraviť na nové konzoly poriadne a tak, ako sa patrí. Hra by mala využívať všetky prednosti nového hardvéru a fungovať absolútne bez problémov. V konečnom dôsledku bude možno využívať aj prednosti ovládaču DualSense. V súčasnosti sa chce štúdio sústrediť na riešenie technických problémov, ktoré má hra najmä na konzolách PlayStation 4 a Xbox One.

Cyberpunk 2077 si na next-gen konzolách už zahrať môžete. Je to vďaka spätnej kompatibilite. To ale znamená, že aj keď máte výkonný hardvér, či už v podobe PS5 alebo Xbox Series X/S, budete v podstate hrať verziu pre starú generáciu konzol. To znamená, že svoj next-gen hardvér veľmi nevyužijete. Ak chcete skutočný zážitok z hrania, musíte si počkať na oficiálny update.

Ospravedlnenie za stav hry

Marcin Iwinski sa v spomínanom videu ospravedlnil za aktuálny stav hry na konzolách PS4 a Xbox One. Zároveň zverejnil plán opráv, v ktorom môžeme vidieť kedy približne vyjdu opravné aktualizácie. Jedným dychom dodáva, že stále môžeme očakávať nové DLC zadarmo, ako aj multiplayer. Hlavným problémom nepodarených verzií pre starú generáciu konzol boli podľa neho obmedzené možnosti PS4 a Xbox One. Štúdio už niekoľko opravných patchov vydalo.

Problémom je aj to, že vývojári pracovali na hre s veľkým, otvoreným svetom, ktorýž mal byť husto osídlený. Primárna platforma pritom bola PC, následne za z nej robili porty na starú generáciu konzol a tam je aj kameň úrazu. Staré konzoly to jednoducho nezvládli. Na tom, samozrejme, nie je nič šokujúce. Marcin Iwinski však uznáva, že podcenili situáciu.

Nevidí sa často, aby sa spoluzakladateľ štúdia postavil pred kameru a vyjadril sa na rovinu o stave hry, ba dokonca sa ospravedlnil. Aj preto je CD Projekt Red považované za jedno z najlepších štúdií, čo sa týka komunikácie s hráčmi. Je jasné, že situáciu okolo hry Cyberpunk 2077 nezvládli, no môžeme si byť istý, že urobia všetko preto, aby hru čo najskôr opravili. Ak vás zaujíma recenzia aktuálneho stavu hry, môžete si ju prečítať na tomto odkaze.