Cyberpunk 2077 chcú vývojári predávať niekoľko rokov

Odoberaj novinky cez  Google News
Johnny Silverhand z hry Cyberpunk 2077
Zdroj: wccftech.com

Hra Cyberpunk 2077 od poľských vývojárov zo štúdia CD Projekt RED, je aj po niekoľkých mesiacoch od vydania stále veľkou témou. Niet sa čomu diviť. Hráči sa aj po najnovšej aktualizácii, ktorá priniesla 26 normostrán zmien a vylepšení, sťažujú na technický stav hry.

Týka sa to najmä konzolových verzií hry, pretože na počítačoch je situácia podstatne lepšia. Vývojári sa však snažia dostať Cyberpunk 2077 do stavu, aký mali určite naplánovaný ešte pred vydaním. To potvrdil aj samotný Adam Kicinski, riaditeľ CD Projekt RED.

Pre portál Reuters sa vyjadril, že cyberpunkový titul vývojári tak skoro určite neopustia. Podľa jeho slov sú zaviazaní k oprave chýb tak, aby sa z hry stala vlajková loď štúdia a bola dlhodobo úspešná. Ako dodal, sú v kontakte aj so Sony. Japonská spoločnosť len týždeň po vydaní Cyberpunk 2077 stiahla z PS Store, pričom ho dodnes nevrátila späť.

„Nechceme opustiť našu hru. Sme presvedčení, že ju môžeme priviesť do stavu, na ktorý môžeme byť hrdí a tým pádom ju predávať aj ďalšie roky,“ uviedol Kicinski.

My im samozrejme budeme držať palce, ale ľahké to rozhodne mať nebudú. Nielen že musia pilne pracovať na zlepšení technického stavu Cyberpunk 2077, ale riešiť musia aj niekoľko súdnych sporov. Do toho všetkého štúdio vo februári napadli hackeri, ktorí do sveta vypustili značné množstvo údajov. Nešlo len o zdrojové kódy ku starším hrám, ale aj o citlivé informácie zamestnancov.