Cyberpunk 2077 bol v júni najpredávanejšou hrou na PS Store

Odoberaj novinky cez  Google News
Johnny Silverhand z hry Cyberpunk 2077
Zdroj: wccftech.com

Titul od poľských vývojárov z CD Projekt RED si za svoju pomerne krátku existenciu toho zažil viac než dosť. Množstvo negatívnych reakcií zo strany hráčov viedlo nakoniec k tomu, že Cyberpunk 2077 bol z PS Store na čas odstránený. PlayStation sa k tomuto kroku nedávno aj vyjadrila, podľa nej sa nič iné robiť nedalo.

Lenže čas plynul a koncom júna sa titul opäť vrátil do ponuky konzolového obchodu. Teraz je jasné, že na tento krok čakalo množstvo hráčov. Do konca mesiaca síce zostávalo len desať dní, ale aj to bohato stačilo k tomu, aby kyberpunková hra zaparkovala na prvom mieste najpredávanejších hier za jún 2021. Samozrejme, ak berieme do úvahy PS4 konzoly. Informácia sa objavila na oficiálnom PlayStation blogu.

Cyberpunk 2077 na PS Store dominoval v USA a Kanade, prvú priečku však obsadilo aj v Európe. Za sebou nechalo také hry ako Grand Theft Auto V, NBA 2K21, FIFA 21 či Minecraft. Deje sa tak aj napriek tomu, že samotné Sony si neodpustilo vyhlásenie, že PS4 verzia je stále problematická a k hraniu odporučilo PS4 Pro alebo PS5.

Vývojári sa teraz môžu sústrediť na next-gen update, ktorý by mal doraziť ešte v priebehu tohto roka. Presný dátum však doposiaľ oznámený nebol.