CS:GO spoplatňuje bodované zápasy pre nových hráčov

Odoberaj novinky cez  Google News
Aktualizácia do CS:GO
Zdroj: counter-strike.net

Spoločnosť Valve oznámila nie veľmi potešujúcu, ale do istej miery logickú novinku v hre CS:GO. Noví hráči, ktorí si odteraz budú chcieť zahrať bodované, alebo takzvané ranked zápasy, si budú musieť zaplatiť. Spoločnosť to oznámila na svojej oficiálnej stránke. Až do teraz mali možnosť hráči, ktorí si hru nekúpili ale začali hrať až keď sa z nej stal free-to-play titul, v podstate rovnaké podmienky ako ostatní.

Krabice, dropy, všetky módy, zápasy aj cesta k Prime (platenému) účtu bola doteraz relatívne ľahká a hlavne – v podstate zadarmo. Valve to mení a vysvetľuje to tým, že množstvo hráčov tento spôsob zneužívalo. Inými slovami sa snažili pokaziť zážitok z hry ostatným hráčom. S novou zmenou teda prídu aj nové pravidlá pre nových hráčov. Tí môžu stále hrať CS:GO v podstate bez obmedzenia. Budú mať dostupné všetky herné módy, workshop mapy aj hranie na súkromných serveroch. Nebudú však dostávať žiadne dropy, osobný rank, ani XP.

To je výhrada majiteľov Prime účtu a ten po novom stojí 12,75€. Ak sa teda hráč, ktorí hra zadarmo, chce zúčastniť CS:GO zážitku bez obmedzení, dostávať dropy a získať rank, musí zaplatiť túto sumu. To samozrejme neplatí pre existujúcich hráčov, ktorí už Prime status majú. Ak ste doteraz hrali zadarmo a chcete si zachovať svoje XP a v podstate celý postup, musíte si Prime status zakúpiť do dvoch týždňov. Inak pôjdete takpovediac od začiatku.

Pre všetkých ,ktorí platiť nechcú, pripravilo Valve takzvaný nebodovaný playlist a herné režimy. Sú v podstate rovnaké, ako bodované, s rovnakými pravidlami, ale nebudete za hranie dostávať v podstate nič. Ani body skúsenosti, ani rank, ani dropy. Tento nebodovaný playlist môžu hrať aj hráči s Prime statusom ak nechcú prísť o svoj rank, alebo ak sa chcú zahrať s hráčmi, ktorí su v podstatne nižšej (alebo vyššej) lige ako oni.