Cooler Master uvádza otvorenú skriňu MasterFrame 700

Odoberaj novinky cez  Google News
Cooler Master MasterFrame 700
Zdroj: coolermaster.com

Cooler Master, líder v oblasti dizajnu a výroby počítačových komponentov a periférii, uvádza novú počítačovú skriňu MasterFrame 700. Prispôsobiteľná počítačová skriňa je navrhnutá ako otvorený umelecký rám pre stavbu unikátnych zostáv, ale tiež ako jedinečný testovací setup pre pretakovanie.

Cooler Master MasterFrame 700 je nutnosťou pre nadšencov do skladania unikátnych zostáv. Umožňuje experimentovať s vlastným špeciálnym riešením vodného chladenia, testovať hardvér prakticky kdekoľvek a dať na obdiv dominantné komponenty cez priehľadné tvrdené sklo. Jediným limitom je kreativita užívateľa.

Dva režimy, tri časti a žiadne limity

Skriňa sa skladá z troch častí. Dve krídla sú k plnohodnotnej základni pripojené cez špeciálne navrhnuté pevné pánty a aj vďaka osadeniu gumových nožičiek poskytujú flexibilitu v priebehu montáže a následnu stabilitu celej zostavy.

V režime “open-air” skriňa stojí vertikálne a využíva priehľadné tvrdené sklo. Vďaka otvorenej polohe sa naskytá až panoramatický pohľad na vybrané komponenty. Dôraz pri jej vývoji bol kladený na maximálnu univerzálnosť použitia a to hlavne bohatými možnosťami uchytenia aj veľkých súčastí zostavy.

Režím “test-bench” nastavuje skriňu do horizontálnej polohy, kde sú krídla sklopené smerom dole. Takýto tvar umožňuje riadené prúdenie vzduchu a teda aj účinné chladenie, ktoré je dôležité pre pretaktovanie. Významná plocha, ktorú poskytujú krídla, slúži skvele napríklad pre uchytenie chladičov s troma ventilátormi alebo iných komponentov. Ich prípadná výmena je vďaka mobilite a prístupnosti skrine rýchla a jednoduchá. Takto posadená skriňa naviac otvára priestor pre použitie až troch 360mm chladičov.

Dizajn MasterFrame 700 pamätá taktiež na kreatívnych tvorcov. Každú jej súčasť je možné demontovať pre vlastné úpravy, akými je nástrek farby, aplikácia fólie alebo iné prípadné modifikácie. MasterFrame 700 je možné označiť ako prázdne umelecké plátno pre nadšencov do skladania zostáv, pretože ponúka neobmedzený priestor pre kreativitu a zároveň maximálnu funkčnosť.

Cena a dostupnosť

Cooler Master MasterFrame 700 bude k dispozícii na konci apríla 2021 za 179 €.