Coffee Talk

Recenzia

Dátum vydania
29. január 2020
Platforma
PC
Žaner
Vizuálny román
Výrobca
Toge Productions

Taktiež ste sa vždy chceli stať baristom v malej kaviarni? My tiež nie, ale Coffee Talk vám ukáže, že to nie je vôbec špatný job!

Píše sa jeseň roku 2020. Vy vlastníte malinkú útulnú kaviareň na rohu ulice v Seattli, ktorá otvára len v nočných hodinách. Napriek tomu, že sa Coffee Talk odohráva na planéte Zem, je trochu iná, pretože na této alternatívnej Zemi existujú aj iné rasy než ľudia. Všetky tieto rasy medzi sebou viedli dlhé vojny, avšak rozpory medzi nimi už boli ako-tak zaženhnané a teraz žijú v krehkej symbióze. I navzdory tomu stále nejaké rasy medzi sebou zachovávajú vzájomnú nevraživosť. Do vašej kaviarne zavíta veľké množstvo rozličnyćh bytostí, či už to budú upír, vlkodlak, elf, morská panna, succuba, ork, trpaslík, nekomimi (ľudia schopný meniť sa v mačku) či aj návštevník z cudzej planéty a vy ich všetkyćh budete obsluhovať ich obľúbenými drinkami.

Každý jeden z vaších návštevníkov má unikátny životný príbeh, s ktorým sa v priebehu hry zoznámite. Je nutné podotknúť, že príbehu sú skvelé napísane a veľmi pútavé, taktiež odkazujú na problémy v našom svete. Hra sa dotkne i celkom závažných tém, akými sú rasizmus, rodinné problémy, či vyhadzov z práce. Vy si s postavami postupne budujete vzťah a dozviete sa viac o ich živote a nepríjemných problémoch. Vaši zákazníci majú i určité vzťahy medzi sebou a taktiež sa postupne rozvíjajú. Pre príklad, odohráva sa tu príbeh mladého zamilovaného páru – elfa Baileysa a succuby Luy. Baileys pochádza z veľmi váženej a mocnej rodiny, ktorá ostatnými rasami okrem elfov opovrhuje. Avšak Baileys svoju rodinu nenávidí, pretože ju považuje za veľmi povrchnú. Na druhú stranu Lua je z obyčajnej rodiny, ktorú miluje. Napriek tomu, elfovia a rasa succubus sa moc nemusia, takže z počiatku ani jedna z rodín tento vzťah neschvaluje. Baileys Lue tvrdí, že by svoju rodinu pokojne opustil, len aby mohol byť s ňou, ale Lua svoju rodinu nadovšetko miluje a odísť od nej sa nechystá. Či je tu otec s dcérou, ktorým umrela matka a navzájom si veľmi nerozumejú. Ale nie všetky príbehy sú v Coffee Talk takto pochmúrne. Vo svojom podniku stretnete i návštevníka z cudzej planéty, ktorý sa učí, ako žiť na Zemi a často je to veľmi úsmevné.

Príbehy vaších hostí majú viac koncov. Záleží na tom, aký nápoj im naservírujete. Napríklad raz k vám do kaviarne vrazí spisovateľka Freya, ktorá práve pracuje na vlastnej knihe a dead-line jej knihy sa už nebezpečne blíži. Freya je očividne vo veľmi špatnom stave. Unavená a vynervovaná od vás chce silné espresso, ktoré by ju poriadne nakoplo. Vy jej však navrhnete, že by ste jej mohli dať nápoj, ktorý pomáha na spanie. Ona to však odmieta. Musíte sa rozhodnúť, či Freye splníte želanie, alebo urobíte to, čo si myslíte, že je pre ňu to najlepšie.

Celá hra je zobbalená v nádhernom pixelovom kabátiku, ktorý dopomáha k celkovej pohodovej atmosfére. Coffee Talk má taktiež fantastický soundtrack od Andrewa Jeremyho, ktorý podtrhuje kľudné prostredie vášho skromného podniku. Naviac si behom voľných chvíľ, keď nemáte joho obsluhovať, môžete na svojom mobile čítať krátke príbehy, ktoré sú veľmi dobré spracované. Po dohraní hlavného príbehu sa vám naviac odomkne Endless mód, ktorý sa delí na dve podtypy – free brew a challange. Vo free brew si môžete objaviť zbytok nápojov, ktoré sa vám nepodarilo vytvoriť behom hlavnej dejovej linky. V challange móde budete dostávať objednávky od zákazníkov, ale na prípravu drinkov budete mať len obmedzený časový limit a budete si musieť poriadne švihnúť, abyste priania svojich hostí splnili do posledného detailu.

Coffee Talk je krátka, ale príjemná skúsenosť. Nenazýval by som ju však hrou, skôr by som pre ňu použil termín vizuálna novela. V preklade, vizuálny román. Počúvate napínavé a srdcervúce príbehy vaších zákazníkov, ktoré sú skvele napísané, behom toho si občas skočíte do minihry, kde vytvárate nápoje, ale bohužiaľ táto aktivita sa stane postupom času repetetívnou a okrem nových ingrediencií sa v nej nič v priebehu hry nezmení. Každý nový deň v Coffee Talk budete napínavo čakať, kto k vám dnes do kaviarne zavíta, bude to upíri model Hyde alebo orkská herná vývojárka Myrtle? Charaktery si zamilujete a budete sa tešim na každé ďalšie stretnutie s nimi.

Coffee Talk je relexačnou jednohubkou, ktorú dohráte bez problémov za dva večery. Ponoríte sa do alternatívneho fantasy sveta, v ktorom sa nachádzajú ťažko pracujúci ľudia i iné bytosti so svojími problémami, ktorí vyhľadávajú kľudnú atmosféru vo vašom skromnou podniku. Celou hrou vás bude sprevádzať skvelý soundtrack, vďaka ktorému sa budete ešte viac cítiť ako barista v malej kaviarni.

Coffee Talk
Grafika
75
Príbeh
85
Spracovanie
75
Klady
prepracované príbehy postáv
fantastický soundtrack
zaujímavý alternatívny svet
Zápory
repetetívna minihra
krátka herná doba
78
Zaujal ťa tento článok, alebo si v ňom našiel chybu? Budeme radi ak nám o danej chybe napíšeš na kontakt@spawn.sk prípadne našu prácu podporíš jednoduchým lajkom na  Facebooku, followom na Instagrame aj odberom na  Google News. Prostredníctvom FB a IG sa budeme snažiť čo najskôr pridať dôležité herné novinky, ktoré potrebujete. Určite nevynecháme ani súťaže, ankety a recenzie :)

Sociálne siete

RSS Vosveteit.sk

 • Môže byť Venuša lepšou planétou na kolonizáciu, ako Mars? 19. septembra 2020
  Dnes sa často spomína cesta prvých ľudí na Mars. Pre americkú vesmírnu agentúru NASA bude táto výprava, po misii Artemis, ďalším veľkým míľnikom. Svoje plány má aj šéf súkromnej vesmírnej spoločnosti SpaceX, Elon Musk, ktorý sníva o kolonizácii červenej planéty, pomocou svojej novej rakety, Starship. Zatiaľ čo sa všetky oči upierajú práve na Mars, nikto nepomyslí […]
  Richard Zliechovský
 • Špičkový 2K dron ZLRC Beast SG906 s lákavou cenovkou dýcha na krk aj násobne drahším konkurentom 18. septembra 2020
  Chceš sa konečne ponoriť do sveta dronov a záberov z vtáčej perspektívy, no nevieš, aký dron by bol vhodný pre úplného začiatočníka? Ak pokukávaš po stroji, ktorý by však nebol iba na nácvik letu, ale zároveň by zvládol natočiť aj naozaj úchvatné zábery v 2K rozlíšení (4K rozlíšenie fotografií), určite by si nemal prehliadnuť na […]
  Tomáš Sedláček
 • Mohli by planéty, vhodné na život, existovať aj v blízkosti bielych trpaslíkov? 18. septembra 2020
  Môžu nám mŕtve hviezdy pomôcť v pátraní po mimozemskom živote? Výskumníci z Cornell University predpokladajú, že pozorovaním planét, prechádzajúcich popred bielych trpaslíkov, môžu získať veľa cenných informácií a možno aj nájsť stopy života. „Ak sa v okolí bielych trpaslíkov nachádzajú skalnaté planéty, už za pár rokov by sme mohli na nich objaviť stopy života,“ vyjadrila […]
  Richard Zliechovský
 • Donald Trump „vyhral“. Aplikácie WeChat a TikTok zmiznú z obchodov už 20. septembra 18. septembra 2020
  Po dlhých týždňoch nejasností ohľadom predaja aspoň časti aplikácie TikTok jednej z amerických spoločností sa konečne dostávame do veľkého finále. To nakoniec nebude také veľkolepé, ako si možno niektorí z administratívy Donalda Trumpa mysleli. Dohoda medzi americkou a čínskou stranou totižto nakoniec uzatvorená nebola, čo znamená definitívnu stopku pre aplikácie TikTok a WeChat, ktorých popularita […]
  Tomáš Sedláček
 • Ktoré Xiaomi a Redmi telefóny dostanú Android 11, a ktoré zas nie? Tu je ich veľký zoznam! 18. septembra 2020
  Nie tak dávno sme vám priniesli prehľad vybraných smartfónov, ktoré v nedávnej minulosti pribudli do zoznamu zariadení, pre ktoré je MIUI 12 poslednou nadstavbou, ktorú dostanú. Ako je to však s Androidom 11? Nuž, zoznam zariadení je výrazne obšírnejší, čo nepoteší pravdepodobne nikoho. Na druhej strane však treba povedať, že aj zoznam smartfónov, ktoré sa môžu […]
  Martin Borko
Zaujímavý článok
NBA 2K21
NBA 2K21