Codemasters predstavili detaily o novej F1 2021

Odoberaj novinky cez  Google News
f1-2021-titulka
Zdroj: formula1.com

Nové trate, režimy a výzvy. To všetko čaká na fanúšikov ďalšieho ročníka F1 od vývojárov z Codemasters. Spoznali sme aj dátum vydania, ale poďme postupne.

Prvou zaujímavosťou je, že informácie a tak povediac odhalenie F1 2021 došlo na oficiálnej stránke Formuly 1. Tá informuje, že vydanie hry je naplánované na 16. júla, pričom predobjednať si ju budete môcť už od dnešného dňa.

Reálny minulý ročník F1 bol poznačený, ako všetko vo svete, pandémiou koronavírusu. Dočkali sme sa odkladu sezóny, pretekov bez divákov. Malo to však aj svoje výhody. Pozreli sme sa totiž na okruhy, ktoré pôvodne v pláne neboli. A to napr. na Imolu či Portimao. Codemasters potvrdilo, že v najnovšom ročníku ich hry sa na tieto okruhy pozrieme tiež, a to úplne bezplatne.

Codemasters predstavili viacero noviniek

Jednou z noviniek tohto ročníka F1 bude bez pochýb aj príbehový režim. Teda, príbeh ako taký už v predchádzajúcich vydaniach k dispozícii bol. Išlo však o klasiku, kedy sa z neznámeho zelenáča stal majster sveta. Braking Point by sa mal viac podobať na príbehové režimy aké poznáme z iných hier. Spomeňme napr. sériu Huntera vo FIFE 17, 18 a 19.

Zmenou by mal prejsť aj kariérny režim. Novinkou bude to, že si budete môcť vychutnať so svojimi kamarátmi. Tí sa buď stanú súčasťou vášho tímu a spolu sa budete snažiť dostať sa na vrchol, alebo si vyberú konkurenciu, pri ktorej si nedarujete centimeter na trati. Vďaka funkcii Real-Season Start sa budete môcť pripojiť do sezóny kedykoľvek, pričom v hre sa bude odrážať poradie jazdcov a konštruktérov v reálnom čase.

Vráti sa režim Driver-Manager či My Team, rovnako aj možnosť rozdelenia obrazovky pre dvoch hráčov.

Vylepšenia pre next-gen konzoly

Tí, ktorým sa pošťastilo a dostali sa už ku next-gen konzolám, sa môžu tešiť na prepracované vizuály a rýchlejšie načítanie.

Codemasters na záver uviedlo, že F1 2021 si bude možné objednať v dvoch verziách. Štandardná ponúkne napr. herné predmety inšpirované fiktívnymi postavami nového príbehového režimu a 5 000 PitCoinov. Digital Deluxe Edition ponúkne navyše aj sedem ikonických jazdcov do režimu My Team, rôzne možnosti prispôsobenia, 18 000 PitCoinov a trojdňový predbežný prístup.

Na záver len pripomenieme, že Codemasters sa už čoskoro presunie pod hlavičku EA. Budeme sa teda tešiť na to, čo si pre nás britskí vývojári v nasledujúcom období pripravia.