Codemasters čakajú zmeny vo vedení

Odoberaj novinky cez  Google News
Codemasters čakajú zmeny vo vedení
Zdroj: blog.codemasters.com

Dalo by sa ich označiť za britských veteránov v pretekárskych hrách. Reč je samozrejme o spoločnosti Codemasters, ktorú už na konci tohto mesiaca čakajú zmeny vo vedení. Informuje o tom portál Games Industry.

Na konci júla štúdio opustí súčasný CEO Frank Sagnier a finančný riaditeľ Rashid Varachia. Stane sa tak len štyri mesiace po akvizícii zo strany Electronic Arts. Práve tá vo svojom vyhlásení uviedla, že bol odchod vedenia súčasťou plánov od samotného začiatku obchodných rokovaní. K personálnym zmenám malo síce dôjsť neskôr, ale proces integrácie pod nových majiteľov bol nakoniec rýchlejší, než sa čakalo.

Zmeny vo vedení spoločnosti Codemasters tak zdá sa nemusia byť konečné. Do čela štúdia sa teraz postaví terajší viceprezident produktového vývoja, Clive Moody, a viceprezident vydavateľstva, Jonathan Bunney. V podriadenom štúdiu Slightly Mad sa zatiaľ vedenie nemení.

Pripomeňme, že správa sa na svetlo sveta dostala len pár dní pred vydaním F1 2021. Stane sa tak v utorok 13. júla. Pôjde o posledný ročník, ktorý bol vyvíjaný čisto pod záštitou britského štúdia. Aj napriek tomu však sľubuje priniesť viaceré zmeny. Bude však zaujímavé sledovať, čo titul ponúkne v ďalších rokoch, kedy by mu mohli pomôcť práve ľudia, ale tiež poznatky od Electronic Arts. Zdá sa, že sa budeme mať na čo tešiť.