Čo sa dialo v hernom svete počas Vianoc a na prelome rokov?

Odoberaj novinky cez  Google News
Čo sa dialo v hernom svete v závere roka?
Zdroj: vandal.elespanol.com

Tak a sme opäť o rok starší. Vstúpili sme do roka 2022, ktorý snáď bude o niečo lepší, než ten predchádzajúci. Konieckoncov, prajeme si to tak každý rok. A aj keď sme si v redakcii dali v predchádzajúcich dňoch pauzu, aby sme v tomto roku vládali ešte viac, predsa len herný svet nespal. Čo sa dialo v hernom svete v predchádzajúcich dňoch? Poďme sa na to pozrieť.

Epic a jeho hry zadarmo

Epic Games Store opäť v čase pred Vianocami, ale vlastne až do Nového roka rozdával každý deň jednu hru zadarmo. Zväčša išlo o indie tituly, ktoré však rozhodne majú čo ponúknuť. Pozornosti neunikla hra Prey, ktorá bola k dispozícii 25. decembra. Ešte väčší rozruch však spôsobila najnovšia trilógia hier Tomb Raider. Tá je k dispozícii od 30. decembra a bude ešte do štvrtka 6. januára. Hráči to však spočiatku nevedeli, čo spôsobilo pád serverov obchodu a mnohí sa v deň pridania trilógie do ponuky, nevedeli dostať k svojmu účtu.

Zaklínač na Netflixe zdvihol záujem o hry

Ešte 17. decembra k nám dorazila na streamovaciu službu Netflix dlho očakávaná druhá séria The Witcher. Tá zdvihla vlnu kritiky, divákom sa nepáčil prílišný odklon od predlohy, zároveň však viacerí tvrdia, že oproti prvej sérii to bolo lepšie. Názor si môžete spraviť sami. Podstatné však je, že seriál opäť zdvihol záujem o hry.

Azda najznámejší tretí diel The Witcher 3: Wild Hunt na Steame hrá v posledných dňoch okolo 70 000 hráčov súčasne. Čísla sa dvíhajú aj v prípade jednotky a dvojky, viac ľudí pritom siaha po jednotke. Otázkou ostáva, či ide o nových hráčov, alebo hráčov, ktorí si museli prísť na chuť po dopozeraní seriálu.

Uncharted dostal druhý trailer

Koncom októbra sme sa dočkali vôbec prvého traileru na filmové spracovanie obľúbenej hernej série Uncharted. A deň pred Vianocami prišiel na radu trailer s poradovým číslom 2. Opäť o niečo viac približuje priateľstvo medzi Nathanom Drakeom a Sullym, teda jeho mentorom. Do jasnejších kontúr uviedol tiež tajomného záporáka, ktorého vo filme stvárni Antonio Banderas. Na záver len dodáme, že film by mal do kín doraziť 10. februára tohto roka, ostáva tak už len dúfať, že kiná budú už otvorené.

Zomrel John Madden

Vo veku 85 rokov zomrel 28. decembra 2021 tréner a televízna osobnosť amerického futbalu John Madden. Oznámila to priamo organizácia NFL. Že je vám to meno povedomé? Jeho odkaz a vplyv v americkom futbale je tak veľký, že je po ňom patrične pomenovaná aj séria Madden NFL, za ktorou stojí spoločnosť EA Sports.

Dozvedeli sme sa dátumy vydania hier God of War Ragnarok a Sonic Frontiers?

Vyzerá to tak, že áno. Za únikom informácií pritom nestojí žiadny insider, či leaker, ale samotný PlayStation Store. Táto informácia sa totiž objavila v jeho databáze.

Ak by sa to potvrdilo, tak nový God of War by mal svetlo sveta uzrieť 30. septembra, zatiaľ čo Sonic Frontiers by k hráčom mohol doraziť 15. novembra. Či sa tak aj stane, zatiaľ nie je jasné.

Veríme, že sme vám priniesli to najdôležitejšie, čo sa dialo v hernom svete v uplynulých dňoch. Do nového roka si prajme čo najviac skvelých herných zážitkov.