Čo prinesie spojenie spoločností Microsoft a Zenimax?

Odoberaj novinky cez  Google News
Microsoft and Zenimax
Zdroj: clutchpoints.com

Spoločnosť Microsoft sa počas víkendu výrazne priblížila k uzavretiu obrovského obchodu. Európske aj americké orgány totiž dali zelenú nákupu vydavateľstva Zenimax, ktorého súčasťou je aj Bethesda, v hodnote 7,5 miliárd amerických dolárov. Podľa zdrojov webu Venturebeat by sme sa vo štvrtok 11. marca mali dozvedieť, čo spojenie oboch firiem vlastne v praxi znamená.

A prezentovať by to mal samotný Microsoft, ktorý vďaka nákupu získal na svoju stranu radu veľmi významných štúdií. Menovite ide o už spomínanú Bethesdu, ale taktiež aj o Arkane, id Software či MachineGames.

Podľa dostupných informácií sa prezentácia nebude zameriavať na budúcnosť jednotlivých štúdií a ich projektov, ale skôr na službu Xbox Game Pass a jej ponuku hier. Nedozvieme sa tak nič nového o pripravovanom Starfielde a už vôbec nie o The Elder Scrolls. Rada hier od týchto štúdií je v službe Xbox Game Pass k dispozícii už teraz, takže by nemalo ísť o prevratné zmeny. Ide skôr o pozitívnu správu do budúcna. Pripravované tituly na čele s Deathloop budú v momente vydania na platforme dostupné aj v Game Passe.

Microsoft zatiaľ správy oficiálne nepotvrdil. V príspevku britskej pobočky na sociálnej sieti Twitter, ktorý si môžete pozrieť vyššie, sa však objavil plán vysielania na tento týždeň. Na štvrtok je vysielanie naplánované na zatiaľ nešpecifikovanú tému. Komunitný manažér ale špekulácie vyvrátil. Tím sa len podľa neho nerozhodol, čo bude vysielať. Ale kto by dnes už veril manažérom, že?