Čo môže priniesť partnerstvo, ktoré uzavreli Microsoft a Bethesda?

Odoberaj novinky cez  Google News
Doom a Halo
Zdroj: spawn.sk

Prišlo to ako blesk z jasného neba. Phil Spencer, šéf Xboxu, včera potvrdil, že Microsoft odkúpil ZeniMax Media. Tá je sesterskou spoločnosťou Bethesda Softworks. V rámci kúpy tak získali aj samotnú Bethesdu.

Microsoft odteraz vlastní aj tituly ako The Elder Scrolls, Fallout a Doom. Hráči preto od prvej chvíle začali premýšľať, čo by pre nich toto spojenie mohlo priniesť. Web Game Informer prišiel so vskutku zaujímavými nápadmi.

Fallout New Vegas 2

Obsidian Entertainment & Bethesda Softworks

Titul, za ktorým stoja vývojári z Obsidianu a vydala ho Bethesda, je tu s nami už 10 rokov. Hra uzrela svetlo sveta v októbri 2010 a hráči si ju rýchlo obľúbili. Obsidian mal však odvtedy plné ruky práce s vlastnými RPG hrami. Za zmienku stojí napríklad séria Pillars of Eternity, ktorá sa stala pomyselným duchovným nástupcom Baldur’s Gate. Zabudnúť nemôžeme ani na The Outer Worlds, ktorá si v minulom roku odniesla množstvo ocenení.

Teraz, keď sú Obsidian i Bethesda pod rozsiahlou záštitou Microsoftu, môže byť oznámenie Fallout New Vegas 2 len otázkou času.

Prey 2

Arkane Studios

V závislosti na vašom rozhodnutí, čoby Morgana Yua v závere prvej časti, tu nie je veľa možností ako v príbehu pokračovať. Každopádne do tohto univerza by sme sa určite radi vrátili. Prey 2 by sa mohol sústrediť na následky možného prepuknutia tajfúnu. Zaujímavé by bolo bojovať a prežiť nehostinné podmienky na Zemi, narozdiel od stiesnených a klaustrofobických chodieb opustených vesmírnych staníc.

Existuje tiež možnosť samostatného príbehu s novým hlavným hrdinom a nepriateľmi. Čas ukáže, čo si vývojári pre rozsiahlu hráčsku základňu prichystajú.

The Evil Within 3

Tango Gameworks

Ghostwire Tokio od spoločnosti Tango Gameworks sa javí ako hrôzostrašný akčný triler, odohrávajúci sa v nočnom Tokiu. Väčšina jeho psychedelických vizuálov však pripomína rôzne príšery a vlkodlaky z hry The Evil Within 2. Na konci dvojky zisťujeme, že všetko nie je tak, ako by sa mohlo zdať.

V mnohých ohľadoch preto môže nový diel preskúmať mnohé dejové línie, ktoré vychádzajú z finálových udalostí druhého pokračovania. Bolo by to skvelé, kebyže sa môžeme ponoriť do inej časovej osi s originálnou postavou. A super by bolo, kebyže sa Mobiusova diabolská schéma konečne zrealizovala a svet by bol pod ich psychologickou kontrolou.

Crossover medzi Halo a Doom

343 Industries & id Software

Áno, znie to síce divne, ale nechajte nás to najprv vysvetliť. Ak sa pozrieme do základov oboch hier, zistíme, že sú celkom podobné. V oboch vystupuje jeden silný, ozbrojený muž, ktorý čelí hordám podivne vyzerajúcich kreatúr.

Nebolo by skvelé sledovať ako Doomguy a Master Chief bojujú bok po boku v kooperatívnom režime? Teraz sú obe štúdiá prakticky pod jednou strechou. Takže nie je to až tak nemožné.

Starfield & The Elder Scrolls VI

Bethesda Game Studios

Tieto hry už boli síce oficiálne oznámené, ale aj tak. Prvé odhalenie prišlo ešte počas E3 v roku 2018, kedy ich Todd Howard odhalil prostredníctvom krátkych upútávok. O Starfielde ani o The Elder Scrolls VI sa však doteraz toho veľa nevie, okrem toho, že si ich užijeme na novej generácii konzol.

Ak úspech Fallout-u a predchádzajúcich vydaní Elder Scrolls má niečo naznačovať, potom len to, že tieto tituly budú rovnako pohlcujúce a nezabudnuteľné.

Samozrejme, sme len na začiatku partnerstva, ktoré uzatvorili Microsoft a Bethesda. Len čas ukáže, čo spolu prinesú. Už teraz nám však niečo našepkáva, že sa máme na čo tešiť.

Zaujímavý článok
GeForce RTX 3080 Ti
GeForce RTX 3080 Ti sa podľa všetkého odkladá na neurčito