Čo môže priniesť partnerstvo, ktoré uzavreli Microsoft a Bethesda?

Odoberaj naše novinky cez  Google News, sleduj náš herný stream na  Facebook Gaming alebo priamo na našom  YouTube
Doom a Halo
Zdroj: spawn.sk

Prišlo to ako blesk z jasného neba. Phil Spencer, šéf Xboxu, včera potvrdil, že Microsoft odkúpil ZeniMax Media. Tá je sesterskou spoločnosťou Bethesda Softworks. V rámci kúpy tak získali aj samotnú Bethesdu.

Microsoft odteraz vlastní aj tituly ako The Elder Scrolls, Fallout a Doom. Hráči preto od prvej chvíle začali premýšľať, čo by pre nich toto spojenie mohlo priniesť. Web Game Informer prišiel so vskutku zaujímavými nápadmi.

Fallout New Vegas 2

Obsidian Entertainment & Bethesda Softworks

Titul, za ktorým stoja vývojári z Obsidianu a vydala ho Bethesda, je tu s nami už 10 rokov. Hra uzrela svetlo sveta v októbri 2010 a hráči si ju rýchlo obľúbili. Obsidian mal však odvtedy plné ruky práce s vlastnými RPG hrami. Za zmienku stojí napríklad séria Pillars of Eternity, ktorá sa stala pomyselným duchovným nástupcom Baldur’s Gate. Zabudnúť nemôžeme ani na The Outer Worlds, ktorá si v minulom roku odniesla množstvo ocenení.

Teraz, keď sú Obsidian i Bethesda pod rozsiahlou záštitou Microsoftu, môže byť oznámenie Fallout New Vegas 2 len otázkou času.

Zdroj: gameinformer.com

Prey 2

Arkane Studios

V závislosti na vašom rozhodnutí, čoby Morgana Yua v závere prvej časti, tu nie je veľa možností ako v príbehu pokračovať. Každopádne do tohto univerza by sme sa určite radi vrátili. Prey 2 by sa mohol sústrediť na následky možného prepuknutia tajfúnu. Zaujímavé by bolo bojovať a prežiť nehostinné podmienky na Zemi, narozdiel od stiesnených a klaustrofobických chodieb opustených vesmírnych staníc.

Existuje tiež možnosť samostatného príbehu s novým hlavným hrdinom a nepriateľmi. Čas ukáže, čo si vývojári pre rozsiahlu hráčsku základňu prichystajú.

Zdroj: gameinformer.com

The Evil Within 3

Tango Gameworks

Ghostwire Tokio od spoločnosti Tango Gameworks sa javí ako hrôzostrašný akčný triler, odohrávajúci sa v nočnom Tokiu. Väčšina jeho psychedelických vizuálov však pripomína rôzne príšery a vlkodlaky z hry The Evil Within 2. Na konci dvojky zisťujeme, že všetko nie je tak, ako by sa mohlo zdať.

V mnohých ohľadoch preto môže nový diel preskúmať mnohé dejové línie, ktoré vychádzajú z finálových udalostí druhého pokračovania. Bolo by to skvelé, kebyže sa môžeme ponoriť do inej časovej osi s originálnou postavou. A super by bolo, kebyže sa Mobiusova diabolská schéma konečne zrealizovala a svet by bol pod ich psychologickou kontrolou.

Zdroj: gameinformer.com

Crossover medzi Halo a Doom

343 Industries & id Software

Áno, znie to síce divne, ale nechajte nás to najprv vysvetliť. Ak sa pozrieme do základov oboch hier, zistíme, že sú celkom podobné. V oboch vystupuje jeden silný, ozbrojený muž, ktorý čelí hordám podivne vyzerajúcich kreatúr.

Nebolo by skvelé sledovať ako Doomguy a Master Chief bojujú bok po boku v kooperatívnom režime? Teraz sú obe štúdiá prakticky pod jednou strechou. Takže nie je to až tak nemožné.

Zdroj: gameinformer.com

Starfield & The Elder Scrolls VI

Bethesda Game Studios

Tieto hry už boli síce oficiálne oznámené, ale aj tak. Prvé odhalenie prišlo ešte počas E3 v roku 2018, kedy ich Todd Howard odhalil prostredníctvom krátkych upútávok. O Starfielde ani o The Elder Scrolls VI sa však doteraz toho veľa nevie, okrem toho, že si ich užijeme na novej generácii konzol.

Ak úspech Fallout-u a predchádzajúcich vydaní Elder Scrolls má niečo naznačovať, potom len to, že tieto tituly budú rovnako pohlcujúce a nezabudnuteľné.

Zdroj: gameinformer.com

Samozrejme, sme len na začiatku partnerstva, ktoré uzatvorili Microsoft a Bethesda. Len čas ukáže, čo spolu prinesú. Už teraz nám však niečo našepkáva, že sa máme na čo tešiť.

Sociálne siete

RSS Vosveteit.sk

 • Xiaomi Deerma DX700 – najdostupnejší vysávač od Xiaomi s rekordne nízkou cenou 28. októbra 2020
  Portfólio vysávačov spoločnosti Xiaomi sa v posledných rokoch rozrástlo najmä o super výkonné ručné vysávače s množstvom moderných funkcií a neuveriteľne vysokým sacím výkonom. Cenovka najlepších modelov sa však vyšplhala nad niekoľko sto eurovú hranicu, čím sa vysávače značky Xiaomi oddialili od bežných spotrebiteľov. Najnovším prírastkom do rodiny vysávačov Xiaomi vo forme vysávača Deerma DX700 […]
  Tomáš Sedláček
 • Čo sa deje v srdci čiernej diery? Tieto teórie popierajú existenciu singularity 27. októbra 2020
  Čierne diery sú pravdepodobne najextrémnejšie objekty vo vesmíre. Neunikne im ani svetlo a v ich jadre sa nachádza singularita, nekonečne malý bod  s  nekonečne veľkou hustotou. V singularite zároveň prestávajú platiť pravidlá priestoru a času. Doteraz neexistuje nič, čo by dokázalo popísať túto singularitu, dokonca existujú teórie, ktoré tvrdia, že singularita nemusí tak úplne existovať, […]
  Richard Zliechovský
 • NASA oznámila jeden z významnejších objavov v spojitosti s Mesiacom 27. októbra 2020
  Americká vesmírna agentúra, NASA, sa už viac ako týždeň pripravovala na veľké oznámenie. To bolo odhalené v pondelok a rozhodne stojí za to, píše portál futurism. Na Mesiaci bola po prvýkrát potvrdená voda, a to nie len vo forme ľadu, ktorý sa nachádzal vo väčších kráteroch. Inými slovami, voda dokáže prežiť, aj keď je vystavená […]
  Richard Zliechovský
 • Microsoft spomaľuje distribúciu novej aktualizácie Windows 10 20H2. Chce sa vyhnúť zbytočným problémom 27. októbra 2020
  Operačný systém Windows 10 obdržiava každoročne dve veľké softvérové aktualizácie, ktoré prinášajú nové funkcionality a čiastočné dizajnové zmeny. Nie je tomu inak ani v tomto roku, pričom na jar bola väčšine používateľov sprístupnená nová aktualizácia nesúca označenie Windows 10 20H1. Medzi používateľmi je aktualizácia známa aj ako aktualizácia z mája 2020, pričom momentálne ju využíva […]
  Tomáš Sedláček
 • Google pracuje na funkcii, pomocou ktorej si budete môcť v prehliadači Chrome odložiť nedočítané články na neskôr 27. októbra 2020
  Vývojárska verzia prehliadača Chrome obsahuje vcelku zaujímavú funkciu, prostredníctvom ktorej si môžete jednoduchšie ukladať články, či stránky za účelom, aby ste si ich neskôr prečítali. Zatiaľ čo v súčasnosti si musíte článok, ktorý vás zaujal, uložiť  do záložiek, kde medzi „kopiacimi sa“ stránkami dochádza k chaosu, prípadne si ju môžete poslať na e-mail, kde sa […]
  Martin Borko
Zaujímavý článok
Xbox Game Pass
Xbox bude kupovať aj ďalšie štúdiá aby nakŕmil Game Pass