Čo by ste mali vedieť pred kúpou Call of Duty: Black Ops Cold War

Odoberaj novinky cez  Google News
Call of Duty Black Ops: Cold War
Zdroj: playstation.com

Odkedy bola hra komplikovane odhalená za pomoci rôznych náznakov v iných Call of Duty hrách, je Black Ops: Cold War terčom mnohých špekulácií. Hra vychádza práve dnes a možný záujemcovia o kúpu zháňajú na internete rôzne informácie o hre. Pripravili sme pre vás článok o tom, čo by ste pred kúpou tejto hry mali vedieť, ak sa ešte stále rozhodujete.

Call of Duty: Black Ops Cold War bude rozprávať o istej časti z histórie, ktorá nemusí sadnúť každému fanúšikovi. V našom špeciálnom článku sme rozobrali dokonca aj to, ako nové Call of Duty pracuje s konšpiračnými teóriami. Dej sa odohráva v poslednom storočí, konkrétne v čase konfliktu medzi Spojenými Štátmi a vtedajším Sovietskym zväzom (USSR).

Do hry však prichádzajú aj známe módy, ktoré fanúšikovia očakávali. Tešiť sa môžete na zombie mód a nový systém levelovania pomocou takzvaných sezónnych Prestige bodov. Keďže Call of Duty má dlhú históriu, mnoho hráčov vie, do čoho idú, keď si hru kupujú. Sú však aj takí, ktorí sú stále na vážkach alebo sa do série Call of Duty chcú ponoriť po prvýkrát. Nech už patríte k akejkoľvek skupine, existuje niekoľko vecí, ktoré by bolo dobré pred kúpou vedieť.

Čo je Call Of Duty: Black Ops Cold War?

Hra je zatiaľ posledným dielom série Black Ops vrámci značky Call of Duty. Keďže tá je rozdelená na niekoľko rozdielnych sérii, okrem iného aj napríklad Modern Warfare. Konkrétne táto séria je pod palcom štúdia Treyarch, vydavateľom je Activison.

Kampaň má však pod palcom iné štúdio – Raven Software. Tá je zasadená do 80-tých rokov a rozpráva príbeh Russella Adlera, ktorý má trochu čiernejšiu morálku. Je to agent CIA a takzvaný Perseus, teda sovietsky špión. Prekvapivo sa príbeh tejto hry zaoberá často reálnymi udalosťami a kopíruje ich, aj keď samozrejme, ponúka rôzne konce.

Kľúčové vlastnosti hry

Okrem zaujímavej kampane budú mať hráči k dispozícii aj spomínaný Zombie mód. Množstvo hráčov poteší aj rada vylepšení, ktoré do hry vývojári pridali a poučili sa z minulých hier. Určite uvítajú napríklad systém označovania (takzvané pingy), podporu cross-play a špeciálny Battle Pass. V hre nesmie chýbať ani multiplayer.

Ponúkne hneď niekoľko máp, ktoré Treyarch a Activision už potvrdili. Ide o mapy Alpine, Armada, Cartel, Crossroads, Miami, Moscow, Ruka a Satellite. Súboje v inými hráčmi v tomto režime prebiehajú vo forme 6v6, 12v12, alebo v novinke s názvom Fireteam. Tá ponúkne na jednej mape až 40 hráčov. Fanúšikovia vytvárania vlastnej triedy (systém create-a-class) sa môžu tešiť, keďže tento systém prichádza aj do nového Black Ops.

Dátum vydania a edície

Activision potvrdil, že pri tejto hre budú dostupné tri verzie:

  • Standard Edition – ponúkne plnú hru a je určená len pre terajšiu generáciu konzol a PC.
  • Cross-gen Edition – tá zas ponúkne plnú hru pre súčasnú generáciu konzol a aj next-gen verziu pre PlayStation 5 a Xbox Series X/S.
  • Ultimate Edition – ktorá ponúkne všetko, čo je spomínané vyššie a samozrejme digitálne bonusy navyše. To znamená rôzne skiny a balíčky, spolu so špeciálnym Battle Passom, v ktorom môžete 20-krát preskočiť úroveň.

Hráči by mali brať na vedomie, že všetok DLC obsah, ktorý vyjde po vydaní, bude zadarmo ako pre multiplayer, tak aj pre Zombie mód. To poteší najmä tých, ktorí si nechcú kupovať nové mapy do multiplayeru, ako tomu bolo napríklad v iných Call of Duty hrách. Na druhú stranu je tu aj Battle Pass, ktorý si už kúpiť musíte ak z neho chcete získavať výhody. Nie je však potrebný na hranie hry.

Množstvo hráčov obviňuje nové Call of Duty aj z neférovosti, ak hráte na inej platforme ako PlayStation. Sony si totiž plne uvedomuje potenciál nového Black Ops a pre svojich hráčov si v spolupráci s vývojármi pripravili niekoľko exkluzívnych odmien, ktoré získate len ak hráte na konzole PlayStation. Nejde však len o kozmetické doplnky ale aj o predmety, ktoré výrazne zasahujú do hrateľnosti a tým pádom získavajú hráči na konzolách PlayStation prevahu nad ostatnými, napríklad v multiplayeri. Viac o tom si môžete prečítať v tomto článku.

Call of Duty: Black Ops Cold War vyšlo 13.11. na platformy PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X/S.