Čínska polícia zatkla najväčších tvorcov cheatov, zhabala aj luxusné autá

Odoberaj novinky cez  Google News
Policajná razia na cheaterov
Zdroj: Weibo

Čínskej polícii sa podaril vskutku veľký úlovok, ktorý však nevidíme až tak bežne. Väčšinou čítame správy o tom, ako polícia rozbila drogový gang, alebo zatkla násilníkov. Tentoraz sa policajná razia priamo dotýka videohier, konkrétne cheatov. Členovia jednej z najväčších “spoločností”, ktorá predávala cheaty do hier, budú čeliť obvineniam.

O zásahu informuje britské BBC na svojej stránke. Členovia tejto organizácie vystupujú pod menom “Chicken Drumstick” a predávali cheaty takmer do všetkých multiplayerových hier. Od Call of Duty až po Overwatch. Cena sa pohybovala od desiatok do stoviek dolárov mesačne. Súčasťou razie bolo aj zabavenie majetku organizácie, respektíve jej členov. Podľa informácií polícia zničila 17 cheatov do hier a zadržala dokopy 10 ľudí.

Ak ste niekedy mali pochybnosti o tom, že predaj cheatov do hier nič nevynáša, už ich mať nemusíte. Polícia zabavila majetok v hodnote 46 miliónov dolárov. Medzi nim nechýbali ani luxusné autá, na ktoré si “obyčajný” človek často krát ani nenašetrí. To, čo ide o najväčšiu organizáciu na predaj cheatov do hier je otázne. Tvrdí to čínska polícia, no tá niekedy rada zveličuje. Nepochybne však ide o veľký zákrok a ostatní tvorcovia by sa odteraz mali mať na pozore.