Čínska bojová hra Black Myth: Wukong zaplavila celý internet

Odoberaj novinky cez  Google News
Black Myth Wukong
Zdroj: YouTube (Trailer)

To všetko dokázala v priebehu jedného dňa. Hra Black Myth: Wukong bola totiž oznámená iba 19. augusta a získala si pozornosť väčšiny herných médií – teda aj tú našu. Ide o hru od čínskeho štúdia a radí sa medzi bojové / akčné hry. Sústredí sa hlavne na tradičné čínske bojové umenia. Informuje o tom portál Eurogamer.

Svetový úspech len za 24 hodín

Vydané bolo dokonca aj 13-minútové gameplay video, ktoré má veľku zásluhu na úspechu hry. Podľa neho môže ísť o naozaj kvalitný titul. Hru Black Myth: Wukong má na svedomí štúdio Game Science, ktoré sídli v čínskom meste Hangzhou. Štúdio je známe hlavne vďaka svojim mobilným hrám, ktorým sa aj primárne venovali.

Black Myth: Wukong je však výnimka. Hra vyjde na PC a next-gen konzoly. Vyjde celosvetovo a využívať bude Unreal Engine 4. Ako môžete vidieť v samotnom videu, niektoré efekty sú viac než dych berúce. Fyzika vyzerá byť prepracovaná a animácie zachytia pohľad každého herného nadšenca. Hlavný hrdina je pritom schopný premeniť sa na rôzne stvorenia. Rovnako dobre vyzerajú aj bossovia a celý herný svet.

Napriek tomu ide stále o hru od nie veľmi známeho štúdia, preto je na mieste si ho trochu predstaviť. Založené bolo v roku 2014 bývalými zamestnancami Tencet Games. Na svedomí majú niekoľko menších titulov ale Black Myth: Wukong bude jedinečný. Naznačuje to aj úspech, ktorí dosiahli len za jediný deň od ohlásenia.

Podľa magazínu South China Morning Post si video na čínskej video-stránke Bilibili pozrelo vyše 10 miliónov ľudí a na YouTube si získalo 2 milióny divákov. Názov hry bol a stále je najpoužívanejší hashtag na čínskej obdobe Twitteru. Veď posúďte sami z videa priloženého v tomto článku.