Čína obmedzuje hranie hier, deti sa nebudú môcť hrať koľko chcú

Odoberaj novinky cez  Google News
Čína obmedzuje hranie hier
Zdroj: spawn.sk

Čína to s výchovou mládeže myslí naozaj vážne, nové pravidlo obmedzuje hranie hier pre deti a mládež, ktoré ešte nedovŕšili 18 rokov. Okrem toho chce týmto spôsobom bojovať aj proti závislosti mladých na videohrách. Opatrenia sú však drastické, deti budú mať možnosť hrať sa len niekoľko hodín týždenne a tieto hodiny spočítame na prstoch jednej ruky. O správe informuje portál South China Morning Post na svojich stránkach.

Po novom, deti a mladiství v Číne, ktorí ešte nedovŕšili 18 rokov budú mať dovolené hrať sa iba cez víkendy. To však nie je všetko, pretože ani cez víkendy sa nemôžu hrať do sýtosti, práve naopak. Hranie online hier je dovolené iba v piatok, sobotu a nedeľu a to na jednu hodinu denne. Cez týždeň si tak deti pod 18 rokov nezahrajú žiadnu online hru. Zástupca vlády tvrdí, že množstvo rodičov sa sťažuje na závislosť detí na počítačových hrách.

“Táto závislosť na hrách je zdrojom rôznych problémov, napríklad zhoršené výsledky v škole, problémy s učením ba dokonca aj sociálne problémy,” tvrdí hovorca vlády. Čínska vláda necháva dodržiavanie a opatrenie tohto nariadenia na herných spoločnostiach, ako napríklad Tencent alebo NetEase. Gigant Tencent sa už k celej veci vyjadril a podporuje nariadenie vlády, ktorá vyžaduje online registráciu hráča a používanie reálneho mena. Opatrenia budú do svojich hier v Číne implementovať čo najskôr.

Nie je to prvé obmedzenie, ktoré Čína zaviedla vrámci hrania videohier. Ešte v roku 2019 mali deti zakázané hrať sa po desiatej hodine večer a ich výdavky na mikrotransakcie boli monitorované. Navyše, mladiství mali aj limit – 90 minút hrania denne a 3 hodiny počas víkendov. Toto nové opatrenie prichádza do platnosti iba niekoľko týždňov po tom, čo vládne média v Číne označili videohry ako “duševné ópium”.Vyjadrenie bolo zakrátko stiahnuté, no akcie herných spoločnosti v Číne stihli razantne klesnúť.