Chystá sa nový Star Wars: Knights of the Old Republic, no nie od EA

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra Star Wars: Knights of the Old Republic
Zdroj: steampowered.com, spawn.sk

Posledné informácie naznačujú, že v príprave je ďalšia Star Wars hra. Teda okrem tých, ktoré vyvíjajú štúdia Electronic Arts a Ubisoft. Ktoré štúdio teda pripravuje nový Star Wars: Knights of the Old Republic? Vraj “to nikdy neuhádneme”, napísal herný novinár Jason Schreier vo svojom príspevku na fóre ResetEra.

Pôvodná informácia však pochádza z podcastu s názvom B.O.B. The Podcast, kde prispievateľ Bespin Bulletin prezradil, že sa chystá nová hra Star Wars: KOTOR. Tiež poznamenal, že ho nebude mať na starosti EA a vraj nikdy neuhádneme, ktoré štúdio to bude. “Hovoril som s niekoľkými ľuďmi a tiež som zistil, že novinár Jason Schreier napísal na fórum príspevok, že túto novinku nebude mať na starosti EA. A tiež, že nikdy neuhádneme kto,” hovorí Bespin Bulletin.

“EA na niečom pracuje, dokonca má aj ďalšiu, zatiaľ neohlásenú hru. No nemyslím si, že to bude Battlefront 3,” dodal k svojmu vyjadreniu. Ešte v máji 2019 sa hovorilo dokonca aj o filme KOTOR a minulý rok sa hovorilo aj o reštarte hry. Ten vyzerá reálnejšie. Značka Lucasfilm Games sa nedávno opäť vrátila k životu a teraz už s istotou vieme prečo.

Nielenže sa chystá nová hra Indiana Jones, o ktorú sa postará Bethesda, ale aj nová Star Wars hra. Pre zmenu od Ubisoftu. Dlhých 10 rokov mal výhradné právo na Star Wars hry Electronic Arts. Za tento čas nám priniesol niekoľko kvalitných hier, no teraz sa môžu zapojiť aj ostatní. Aj keď je EA možno trochu sklamané, podľa ich vyjadrenie budú ďalej pracovať na Star Wars hrách.