Chystá sa ďalší remaster zo štúdia Crytek?

Odoberaj novinky cez  Google News
Chystá Crytek ďalší remaster?
Zdroj: wallpaperstock.net

Crytek tweetol nie príliš veľavravný odkaz na strieľačku z roku 2011. Následne naňho nadviazal obrázkom z hry. Pred rokom sme sa nenápadne dozvedeli (neskôr to štúdio aj priamo potvrdilo), že pracuje na remastrovanej verzii Crysis. Ide o FPS hru, v ktorej sa ocitnete v nano-obleku. Titul vyšiel ešte v roku 2007. Jeho remasteru sme sa dočkali v roku 2020. Teraz to vyzerá tak, že podobného spracovania sa dočká aj jeho druhé pokračovanie z roku 2011. Upozornil na to portál PC Gamer.

„They used to call me Prophet“ je veta, ktorú hovoril major Laurence „Prorok“ Barnes na začiatku Crysis 2. Prorok bol tiež hlavnou postavou v pôvodnom Crysis ako riadiaci dôstojník tímu Raptor. Aj napriek svojej smrti v druhom dieli, si zahral hlavnú úlohu aj v hre Crysis 3. Aby nevznikli žiadne pochybnosti Crytek nadviazal na tento tweet obrázkom z Crysis 2.

Remaster hry Crysis 2 nie je úplne neočakávaný a tak veľmi prekvapivý. Prvý si totižto viedol celkom dobre a zároveň by to bola skvelá príležitosť vyriešiť niektoré z jej nedostatkov. Bol by to tiež skvelý spôsob, ako sa môžu fanúšikovia strieľačiek, ktorí to premeškali prvýkrát, chytiť. Ide pomerne o hru s ľahkými FPS prvkami, do ktorej môžete jednoducho skočiť.

To, na aké herné platformy hra od Crytek vyjde, a či sú špekulácie namieste, zatiaľ 100 % potvrdené nie je. Dokonca ani dátum vydania. Bolo by asi veľmi prekvapivé, ak by sa tak stalo niekedy ku koncu roka. Hra má každopádne svoju fanúšikovskú základňu, ktorú tieto náznaky veľmi potešia.