Česká hra Mashinky kompletne prepracovala mestá

Odoberaj novinky cez  Google News
Česká hra Mashinky sa dočkali mestskej aktualizácie
Zdroj: Jan Zelený

Česká hra Mashinky dostala nedávno aktualizáciu s názvom City update. Tá je dostupná pre všetkých bez toho, aby si ju museli inštalovať. Titul sa vám aktualizuje automaticky vo všetkých verziách.

Update do hry pridáva veľa noviniek. Základnou a hlavnou je však prepracovanie miest od základu. Obsahuje cez 50 nových budov (niekoľko úrovní pre každú obytnú budovu). Rovnako ani mestské domy neostali bez zmeny. Tie sa zmenia nie len pri vylepšení, ale aj pri postupe do novodobejšej časti hry.

Budete mať tak isto možnosť ovplyvniť rast mesta a pomáhať tak zastupiteľnom s urbanistickými plánmi. Rovnako však budete môcť aj zakázať stavbu v niektorých oblastiach a ušetriť tak novo-osadníkov od hluku. K tomu všetkému využijete nielen stavbu ciest pre nové ulice, ale aj celú radu rozširujúcich budov. Školy, nemocnice, polícia, hasiči neskôr však aj park, galérie, rôzne športoviská alebo predaj drahých automobilov značky Brm.

Vďaka týmto sféram vplyvu sa odolné budovy menia. Na konci hry môžu dosiahnuť až štvrtej úrovne. Tá je reprezentovaná mrakodrapom. Spolu s tým sa zlepšujú aj ich vzorce a môžu generovať viac cestujúcich.

Na hráčov čaká overenie schopností

Nebude to však ľahká úloha. Skomplikovať to môže aj zóna okolo priemyselných budov. Tam sú všetky budovy odsúdené zotrvať na prvej úrovni. Niektoré ďalšie oblasti sa potom používajú k tomu, akým smerom by sa malo mesto ďalej rozrastať, alebo ktorým sa naopak vyhnúť.

Nová aktualizácia tiež prináša prepracovaný generátor mesta. Ten je po novom schopný používať mosty, tunely, otáčať budovy smerom k ceste alebo aj upravovať terén. Vo všeobecnosti však vytvára krajšie a realistickejšie mestá. Všetko toto by malo fungovať aj na staršie uložené pozície, čiže k spokojnému hraniu nechýba absolútne nič.

Na záver len pripomenieme, že česká hra Mashinky je na hernom svete od roku 2017. Tak ako vtedy, aj dnes na nej pracuje len jeden vývojár – Jan Zelený. Titul je k dispozícii cez Steam pre PC hráčov.