CEO Epic Games, Tim Sweeney hovorí, že ich boj s Apple je o slobode všetkých spotrebiteľov a developerov

Odoberaj naše novinky cez  Google News alebo sleduj náš herný stream na  Facebook Gaming
Zdroj: Pcgamer.com

Generálny riaditeľ, teda CEO spoločnosti Epic Games, Tim Sweeney vydal na svoj osobný Twitter sériu verejných pripomienok týkajúcich sa právneho boja, ktorý tvorca Fortnite včera inicioval so spoločnosťou Apple po tom, ako výrobca iPhone stiahol hru z obchodu App Store. Hovorí o tom že tento „boj“ nieje o peniazoch, ale týka sa hlavne „základnych slobôd všetkých spotrebiteľov a developerov“.

“Na najzákladnejšej úrovni bojujeme za slobodu ľudí, ktorí si kúpili smartfóny, aby si nainštalovali aplikácie zo zdrojov podľa vlastného výberu, sloboda tvorcov aplikácií ich distribuovať podľa vlastného výberu a sloboda oboch skupín podnikať priamo, “ uviedol Sweeney vo svojom tweete. „Hlavným protichodným argumentom je:„ Značky smartfónov môžu robiť, čo chcú.“ Toto je hrozná predstava. Všetci máme práva a musíme bojovať, aby sme chránili naše práva proti komukoľvek, kto by ich poprel. Aj keď to znamená bojovať proti milovanej spoločnosti, ako je Apple. “

Včera spoločnosť Epic organizovala verejné výstúpenie, navrhnuté na zdôraznenie toho, čo podľa nich sú údajné monopolné praktiky spoločnosti Apple. Spoločnosť Epic spochybňuje fungovanie obchodu App Store spoločnosti Apple a pravidlá, ktoré vývojárom bránia v používaní platobných systémov tretích strán, ktoré obchádzajú štandardnú zložku kde 30 percent ide distribútorovi, teda Apple-u, na trhu ako aj o obmedzeniach, ktoré vývojárom zakazujú distribúciu softvéru priamo spotrebiteľom.

Zdroj: The Verge

Zaujal ťa tento článok, alebo si v ňom našiel chybu? Budeme radi ak nám o danej chybe napíšeš na kontakt@spawn.sk prípadne našu prácu podporíš jednoduchým lajkom na  Facebooku, followom na Instagrame aj odberom na  Google News. Prostredníctvom FB a IG sa budeme snažiť čo najskôr pridať dôležité herné, filmové aj seriálové novinky, ktoré potrebujete. Určite nevynecháme ani súťaže, ankety a recenzie :)

Sociálne siete

RSS Vosveteit.sk

Zaujímavý článok
Xbox zber diagnostických dát
Xbox bude už čoskoro transparentnejší v zbere dát