Čech sa stal majstrom sveta v Dirt Rally 2.0

Odoberaj novinky cez  Google News
Lukáš Matěja
Zdroj: playzone.cz

Česká pretekárska komunita si pripísala ďalší zárez na poli medzinárodného pretekania eŠportu. Tamojší pretekár Lukáš Matěja totiž ovládol Dirt Rally 2.0 World Series a stal sa najlepším pretekárom sveta v kategórii klasické rally. Výborne si viedol aj v rallycrosse, tam však nakoniec obsadil štvrté miesto.

Matěja sa musel najskôr prebojovať radou kvalifikačných častí a musel sa zúčastniť oboch finálových kôl. V disciplíne rally, na krivoľakých waleských cestách, zajazdil najrýchlejší čas. Úradujúceho majstra, Fína Joona Pankkonena prekonal o necelé dve sekundy. Kľúčovým momentom bol prejazd rizikovým úsekom, ktorý druhého pretekára značne rozhodil. Paradoxne Matěja urobil rovnakú chybu, ale z problémov sa dostal zručnejšie a stratil tak menej času.

Vo finálovej jazde rallycrossu v hre Dirt Rally 2.0 Matěja dokonca chvíľu viedol, ale nakoniec sa prepadol na štvrté miesto. Víťazstvo si zaistil Francúz Quentin Dall’Olmo, pričom druhého miesto obsadil jeho brat Killian. Ostatné tri miesta potom okupovali ďalší francúzi.

Na záver už len dodáme, že Lukáš Matěja sa účastní okruhového šampionátu Virtual GP, jeho špecialitou sú však práve preteky v teréne. V minulosti napr. ovládol súťaž Škoda eRally Monte Carlo.