CDPR zamestnal moderov na pomoc s Cyberpunk 2077

Odoberaj novinky cez  Google News
Cyberpunk 2077 mody
Zdroj: PlayStation, spawn.sk

Podpora CD Project RED pre modérsku komunitu hry Cyberpunk 2077 spravila ďalší krok dopredu. CDPR zamestnal tvorcov WolvenKit, aby ďalej vyvíjali nástroje pre komunitu moderov.

Yigsoft je maďarské štúdio so sídlom v Budapešti tvorené piatimi vývojármi. Na komunitnom discorde k Cyberpunku 2077 bolo od nich oznámené, že sú veľmi šťastní, že sa mohli pripojiť k tímu CDPR. Podľa ich vlastných slov majú pracovať na niekoľkých projektoch súvisiacich s najnovšou hrou od známeho poľského štúdia a na podpore modovania hry. „Sme veľmi nadšení, že môžeme pomôcť hre dostať sa na ďalší level!,” uviedli.

Tento tím je dobre známy v komunite moderov najmä vďaka spomínanému dielu s názvom WolvenKit. Je to open-source nástroj. ktorý poskytuje zjednotený prístup k RED Engine hrám, ako sú Zaklínač 3: Divoký Hon alebo Cyberpunk 2077.

Medzi fanúšikmi Cyberpunku to vyvolalo rozporuplné otázky. Napríklad ako budú schopní vylepšiť samotnú hru, alebo či vážne bolo nutné zamestnať na pomoc moderov k tomu, aby im opravili vlastnú hru. Každopádne hráči sú nadšení z podpory modovania Cyberpunku a ich záväzku ohľadom budúcnosti módov.

Na záver dodajme, že doposiaľ nevieme, čo presne od tejto spolupráce môžeme očakávať. Oficiálne CDPR, ktorý zamestnal moderov, ešte neadoptoval WolvenKit, na ktorom štúdio pracovalo dlhé roky. Hráčom nateraz musí postačiť informácia, že Yigsoft neopustí WolvenKit kvôli novým povinnostiam v CDPR. Ostane pre nich, tak ako stále, koníčkom.