CD Projekt RED zverejnilo čísla súvisiace s Cyberpunkom

Odoberaj novinky cez  Google News
CD Projekt RED ilustračná foto
Zdroj: primestyleltd.com

Minulý týždeň vyšlo najavo, že spoločnosti CD Projekt RED sa aj napriek kontroverziám spojených s hrou Cyberpunk 2077 v minulom roku darilo. A to dokonca až tak, že v roku 2020 vygenerovala rekordné zisky. Čerstvé informácie, ktoré zverejnili na svojom Twitter profile, prinášajú detaily k predajom kyberpunkového RPG.

Spoločnosť oznámila, že za minulý rok sa jej podarilo predať cez 13,7 miliónov kópií hry. Len pripomíname, že tá vyšla až 10. decembra. Z celkového čísla patrilo 73 % digitálnym verziám, len 27 % potom fyzickým verziám hry. Najviac si Cyberpunk 2077 zakúpili PC hráči (56 %), nasledovali majitelia konzol PlayStation 4 (28 %) a Xbox One (17 %).

Poľskí vývojári z CD Projekt RED sa pochválili aj približným rozpočtom. V prepočte na doláre ide o číslo presahujúce 316 miliónov. Na taký Red Dead Redemption 2 vynaložili vývojári podľa analytikov od 370 do 540 miliónov dolárov. Spoločnosť však ťaží aj zo Zaklínača. Tomu sa totiž aj naďalej darí. Tretieho pokračovania sa malo predať cez 30 miliónov kusov, celá séria tak prekonala hranicu 50 miliónov.

Vráťme sa však ešte na chvíľu ku Cyberpunku. Vieme totiž, že vydanie tejto hry nebolo ideálne. Titul bol po pár dňoch dokonca stiahnutý z PS Store, pričom do dnes tam nie je. Spoločnosť sa dokonca rozhodla sklamaným hráčom vracať peniaze cez program Help Me Refund. Avšak na veľké prekvapenie, túto možnosť využilo len 30 000 hráčov. Druhým dychom však musíme dodať, že do tohto čísla nie sú započítané tzv. refundy napr. zo Steamu, alebo iných obchodov.

Tak či tak ale majú v CD Projekt RED plné ruky práce. Ako nedávno potvrdili, chcú hru dostať do stavu, v akom ju pôvodne plánovali. Nemalo by sa teda stať to, že by hru opustili. To iste potešilo najmä konzolových hráčov, ktorí ešte stále majú s Cyberpunkom najväčšie problémy.