CD Projekt RED zaznamenal rekordný rok

Odoberaj novinky cez  Google News
CD Projekt RED ilustračná foto
Zdroj: primestyleltd.com

Vedenie poľských vývojárov z CD Projekt RED plánuje zverejniť kompletné finančné výsledky za uplynulý rok až 22. apríla. Už teraz však zverejnili očakávanú výšku tržieb a z nej odvodený zisk. A aj keď by sa mohlo zdať, že sa spoločnosti nedarí, opak je pravdou.

Bez ohľadu na značné problémy, ktoré vývojárov minulý rok postretli, najmä čo sa vydania Cyberpunk 2077 týka, môže byť spoločnosť ako taká spokojná. Zverejnením čísel na sociálnej sieti Twitter ukázala, že má bezmála trojnásobne vyššie príjmi než v dobe vydania tretieho Zaklínača.

Stále však pripomíname, že nejde o finálne dáta, ale tržby CD Projekt RED činili v uplynulom roku približne 2,1 miliárd zlotých, z čoho viac než polovica – 1,1 miliarda zlotých, tvorí zisk.

Oproti predošlým rokom ide o značný nárast. Ak sa pozrieme na rok 2019, zistíme, že tržby sa pohybovali okolo 500 miliónov zlotých, rok predtým to bolo ešte menej. V roku 2015, kedy vychádzal Zaklínač 3, tržby činili len necelých 800 miliónov zlotých. Vo svojom príspevku o tom informoval dátový analytik Daniel Ahmad.

Štúdio CD Projekt RED teda môže byť spokojné. Otázkou ale ostáva, kam by sa minuloročné čísla vyšplhali, keby uvedenie Cyberpunku prebehlo bez vážnejších problémov. Pripomíname, že hra je napr. ešte stále vyradená z PS Store.

Zaujímavé však bude sledovať vývoj v tomto roku a tých nasledujúcich. Pred časom sme vám totiž priniesli správu, že poľské štúdio prekopalo svoju stratégiu na ďalšie roky. Či im to prinesie ešte viac peňazí tak ukáže čas.