CD Projekt Red vydalo tlačovú správu. Informuje v nej aj o počte predaných kópií Cyberpunku

Odoberaj novinky cez  Google News
Cyberpunk 2077
Zdroj: thedirect.com

Najnovší počin od vývojárov z CD Projekt Red na seba neustále púta pozornosť. Tí, ktorí si mysleli, že hra po vydaní prestane byť zaujímavá, sa veľmi mýlili. O Cyberpunk 2077 sa hovorí prakticky neustále, a to buď v dobrom, alebo v zlom. Najnovšiu informáciu, ktorú priniesli samotní vývojári, však môžeme zaradiť k tým dobrým.

V oficiálnej tlačovej správe totiž, okrem iného, informujú aj o predajných číslach. Tie sú pomerne veľké na to, s akými problémami sa hra od vydania musí potýkať. Za všetky spomeňme množstvo bugov, alebo napr. to, že sa Cyberpunk 2077 dočkal stiahnutia z PS Store.

Vráťme sa však späť k číslam. Ešte pred vydaním vývojári z CD Projekt Red oznámili, že v predobjednávkach sa predalo vyše 8 miliónov kópií, z ktorých 4,72 miliónov tvorila PC verzia. Z poľského RPG sa tak okamžite stala najrýchlejšie predávaná hra. Stačilo to dokonca na to, aby sa pokryli náklady spojené s vývojom hry.

Po vydaní však prišla vlna negativizmu, za ktorú si môžu v CD Projekt Red sami. Hra totiž, najmä na starej generácii konzol, vyzerá otrasne a hráči sa preto dožadovali späť svojich peňazí. Aj napriek tomuto faktu to vyzerá tak, že sa Cyberpunku darilo. Spomínaná správa totiž zmieňuje, že do 20. decembra bolo zaznamenaných cez 13 miliónov predaných kusov.

Toto číslo v sebe zahŕňa tak digitálne, ako aj fyzické kópie hry. Okrem toho je číslo zbavené tých kópií, ktoré sa hráči rozhodli vrátiť, či už cez digitálne platformy, kamenné predajne, alebo prostredníctvom kampane Help Me Refund.

Vyzerá to teda tak, že vývojári z CD Projekt Red môžu byť nakoniec aj tak spokojní. Samozrejme, je pred nimi ešte náročná cesta, na ktorej budú musieť čeliť rôznym výzvam, napr. možnému súdu s investormi.